Aktualności

Wydarzenia – 06.2022

Data publikacji: 1 czerwca, 2022

Powiedzmy sobie szczerze, wszyscy już myślimy o wakacjach. Do końca roku szkolnego pozostało dokładnie 24 dni! Jednak w naszym LO kalendarz wypchany jest po brzegi, bo zamierzamy wykorzystać ten czas na maxa.

 • 01.06 – Dzień Dziecka – rozpoczynamy świętem, na które nigdy nie będziemy za starzy 😉
 • 03.06 – Drzwi Otwarte – warsztat “Metoda Naukowa – w poszukiwaniu wielkiego krateru, czyli jak doszło do wymarcia dinozaurów” – więcej na naszym profilu FB
 • 03.06Dzień Rodziny – wspólne świętowanie 3 placówek z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty. Na wszystkich czeka pyszne jedzonko, konkursy, występy i mnóstwo dobrej zabawy.
 • 6.06LO dla społeczności Samuel
 • 10.06 – Drzwi Otwarte – warsztat “Montaż video w Adobe Premiere CC – reportaż dynamiczny” – więcej na naszym profilu FB
 • 10.06 – wszystkie oceny roczne będą już wystawione, ale to jeszcze nie koniec atrakcji w tym miesiącu.
 • 13-23.06 – Dni kultury i sportu – będziemy brać udział w warsztatach, projektach, konkursach, zawodach i turniejach.
 • 13.06  Konkurs talentów Samuela
 • 14.06  Wernisaż – bardzo czekamy na to wydarzenie! Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace wszystkich uczniów LO, które powstawały od września 2021 do czerwca 2022. Swój twórczy potencjał uczniowie uwalniali pod czujnym okiem Pani Kasi Minkiewicz, która przez cały rok szkolny prowadziła ich przez kolejne epoki w sztuce.
 • 14.06  Zebrania z rodzicami – więcej informacji na FB
 • 20.06Dzień Sportu
 • 24.06 – Zakończenie roku szkolnego
 • 27.06 – Wakacje!!!

 

Pozostałe aktualności:

Dni Otwarte – poznaj nas w 3 dni

Odwiedź nas w Dni Otwarte. 3 dni, 9 różnych warsztatów, wernisaż, Kawiarenka na Rogu, klub filmowo-dyskusyjny “Spotkajmy się” i turniej piłki siatkowej na wesoło.

czytaj dalej

3M – maj, matura, misja

Maj to przede wszystkim czas matur. W naszym LO to również czas pierwszej zagranicznej misji. Uczniowie kl. 3 jadą do Ołomuńca, by służyć innym, a także budować i wzmacniać relację z Bogiem i ze sobą nawzajem.

czytaj dalej

Wielkanoc i nie tylko

Zanim przyjdzie czas na świętowanie Wielkanocy, kwiecień rozpoczniemy od podsumowania projektów realizowanych w ostatnim miesiącu. Jeden z nich dotyczy wieczerzy, którą spożył Jezus z Apostołami. Tradycyjna wieczerza paschalna była świętowaniem przez Żydów wyjścia z ziemi egipskiej pod wodzą Mojżesza. Licealiści postanowili przeżyć to wydarzenie zgodnie z tradycją tego święta. Z tej okazji przygotują specjalny posiłek – wieczerzę paschalną.

czytaj dalej