Profil Komunikacja i nowe technologie.

Odpowiedź na wyzwania nowoczesnego świata

Świat wokół nas dynamicznie się zmienia. Wiemy, jak wyposażyć Cię w umiejętności adaptacyjne i narzędzia, dzięki którym poczujesz się w nim pewnie i będziesz aktywnie kształtować otaczającą Cię rzeczywistość.

Praktyczną drogą do realizacji tego celu jest profil Komunikacja i nowe technologie. Nieustannie go rozwijamy – obserwujemy zmieniający się świat i przewidujemy, jakich kompetencji będą potrzebowali nasi absolwenci. Współtworzy go cała nasza społeczność – kadra Liceum, uczniowie, rodzice, zaprzyjaźnieni z nami praktycy i partnerzy Samuela. Pozostawiamy Wam wybór rozszerzeń – w jednej klasie znajdą dla siebie miejsce zarówno osoby z zainteresowaniami humanistycznymi, jak i ścisłymi.

Wzmacniamy w uczniach fundament wartości chrześcijańskich, by podejmowane przez nich działania służyły im samym, ich otoczeniu i całej społeczności. Jesteśmy przekonani, że biblijny szacunek do innych ludzi i podążanie za Słowem Bożym w codziennym życiu to podstawa zrównoważonego rozwoju naszych uczniów. Wytrwałość, mądre i odpowiedzialne przywództwo, odwaga, charakter i determinacja w dążeniu do celu – wspieramy kształtowanie postaw, które łączą wartości chrześcijańskie z cechami nowoczesnych liderów.

# komunikacja i nowe technologie

komunikacja i nowe technologie

Warunkiem sukcesu wszelkich inicjatyw biznesowych czy społecznych jest skuteczna komunikacja – bez niej nawet najbardziej wartościowe koncepcje pozostaną niezauważone. Nauczymy Cię korzystania z potencjału, jaki dają nowe media i swobodnego poruszania się w nowoczesnym, coraz bardziej wielokulturowym świecie. Kształcimy wszechstronnie – pomożemy Ci zostać inspirującym mówcą, autorem wartościowych tekstów, doskonale komunikującym się informatykiem, youtuberem czy vlogerem. Będziemy wspierać Cię w realizacji pasji i zainteresowań, zapewnimy dostęp do odpowiedniego sprzętu i nauczymy korzystania z nowych technologii, w tym narzędzi komunikacyjnych.

Przykłady praktycznych umiejętności, które zdobędziesz:

 • tworzenie przekazu w mediach społecznościowych
 • wystąpienia publiczne
 • redagowanie tekstów
 • przygotowanie i prowadzenie prezentacji (również online)
 • uczestnictwo w debatach oksfordzkich – język angielski na wysokim poziomie (w tym Business English i konwersacje z native speakerem)
 • skuteczna komunikacja w zespole oraz 1:1
 • umiejętności miękkie (przewodzenie, negocjacje, słuchanie, empatia,, motywowanie)

# komunikacja i nowe technologie

komunikacja i nowe technologie 2

Technologia jest wszędzie – w każdej branży i dziedzinie. Uczymy, w jaki sposób wykorzystać jej potencjał. Nie oznacza to, że musisz zostać programistą (choć możesz!) – wystarczy umiejętność swobodnego poruszania się w świecie najnowszych technologii. Dzięki temu zrozumiesz mechanizmy, które wpływają na otaczającą Cię rzeczywistość.

Zdobędziesz wiele nowych doświadczeń:

 • inspirujące spotkania z mentorami i przedstawicielami biznesu
 • uczestnictwo w projektach startupowych
 • tworzenie contentu multimedialnego: grafik, filmów, podcastów, streamingu, stron www
 • możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu naszych partnerów
 • praktyki i spotkania w firmach, kościołach i organizacjach
  prowadzenie szkolnych projektów z wykorzystaniem narzędzi IT
 • budowanie własnego portfolio, które pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków w karierze
 • obsługa szkolnych social mediów i innych kanałów komunikacji

Proponujemy Ci coś więcej niż atrakcyjny program edukacyjny. Nasi absolwenci kończą Liceum wyposażeni w praktyczne umiejętności i doświadczenie, które zapewni im dobry start.

Chcesz nas poznać i dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na spotkanie.