Uczymy inaczej – nasza wizja edukacji

Jak uczymy w Samuelu

znak ok

Małe klasy, efektywna praca i indywidualne wsparcie

Atutem Chrześcijańskiego Liceum Samuel jest bezpośredni kontakt między kadrą i uczniami. Klasy liczą maksymalnie 20 osób – dzięki temu możesz liczyć na wsparcie i zaangażowanie nauczycieli zawsze, gdy tego potrzebujesz. Naszą misją jest połączenie wysokiego poziomu edukacji ogólnej z podążaniem za indywidualnymi talentami uczniów. Przygotujemy Cię do matury i jednocześnie będziemy wspierać Cię w odkrywaniu pasji i indywidualnych predyspozycji. Samuel to miejsce zarówno dla humanistów, jak i uczniów z talentem do nauk ścisłych – nauczymy Cię umiejętnie inwestować energię w dziedziny, w których masz największy potencjał. Szanujemy Twój czas – naszym celem jest stworzenie warunków umożliwiających najbardziej efektywne jego wykorzystanie.

znak ok

Praktyczna wiedza i dobry start

Teoria to nie wszystko – nasi uczniowie kończą Chrześcijańskie Liceum Samuel z zasobem konkretnych doświadczeń i praktycznych umiejętności ułatwiających świadome budowanie przyszłej kariery. Wiedza jest ważna i dbamy o jej właściwy poziom, jednak w czasach nieograniczonego dostępu do danych szczególnie istotna jest umiejętność ich wykorzystania. W naszym liceum zdobędziesz kompetencje, na których oparty jest świat nowoczesnego biznesu – nauczymy Cię analizy danych i syntezy informacji, pracy projektowej i korzystania z nowoczesnych technologii. Mamy świadomość, że wielu popularnych dziś zawodów za 10 czy 20 lat już nie będzie – wyposażymy Cię w zdolności adaptacyjne i umiejętność elastycznego korzystania z własnych zasobów, które pozwolą Ci odnaleźć się w zmieniającej się rzeczywistości.

Dowiedz się więcej o profilu Komunikacja i nowe technologie.

znak ok

Inspirujący mentorzy i nauka przez doświadczenie

Wiemy, że nawet najlepszy wykład nie zastąpi doświadczenia i kontaktu z liderami, którzy osiągnęli sukces w swoich dziedzinach. Dlatego w trakcie nauki będziesz mieć dostęp do inspirujących, aktywnych w różnych obszarach mentorów. Uczymy poprzez praktykę – w ramach zajęć będziesz prowadzić szkolne projekty, współtworzyć komunikację zewnętrzną szkoły w kanałach social media czy koordynować podejmowane w ramach szkoły inicjatywy społeczne. Pomożemy Ci w zbudowaniu profesjonalnego portfolio, które otworzy Ci drzwi dobrych uczelni i pracodawców. Masz swoje pomysły, które chcesz wprowadzić w życie? Powiedz nam o nich – w Samuelu tworzymy społeczność otwartych ludzi, którzy mogą liczyć na wzajemne wsparcie.

Największą satysfakcją, powodem do dumy i źródłem motywacji jest dla nas obserwowanie sukcesów naszych uczniów.

Umów się na spotkanie i dowiedz się więcej o Chrześcijańskim Liceum Samuel.