Aktualności

Czekamy na Święta, ale nie zwalniamy tempa

Data publikacji: 1 grudnia, 2022

Zanim nadejdą Święta, w naszym LO czeka nas bardzo gorący czas. W oczekiwaniu na świętowanie przyjścia na świat naszego Boga, przygotowując nasze serca, dbamy, aby był to też okres, który poświęcamy rodzinie, przyjaciołom, koleżankom, kolegom i tym, których spotykamy na co dzień. Chcemy też szczególnie odpowiedzieć na potrzeby innych. W tym roku szkolnym nasza akcja „Serve the City” wyszła nie tylko poza granice miasta, ale też poza granice naszego państwa.

Podaruj radość na Święta

W ramach zajęć biblijnych Recharge młodzież przygotowuje się do służenia innym. Staramy się wprowadzać w życie prawdy, o których czytamy w Nowym Testamencie. Stawiając małe kroki, wbrew własnym słabościom i ograniczeniom, ale używając tego, w czym jesteśmy mocni. Dlatego robiąc krok wiary, zaangażowaliśmy się w akcję charytatywną “Podaruj radość na Święta”. We współpracy z Kościołem Chrześcijan Baptystów “Wspólnota Radość” chcemy obdarować dziesięcioro młodych ludzi z Ukrainy, których ojcowie walczą na froncie. Chcemy powiedzieć im, że Bóg jest prawdziwy, pełen miłości i przynieść chwilę radości w tej trudnej sytuacji.

Zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę potrzebnych produktów, przeznaczyliśmy część naszych dochodów z Kawiarenki na Rogu oraz zdobyliśmy sponsorów, którzy podarowali pieniądze, gadżety i różne, bardzo przydatne rzeczy. Naszym rówieśnikom podarujemy również słodkości zebrane podczas zbiórki w pobliskim Lidlu, gdzie Ania, Piotr i Tymon zaangażowali się w akcję Banku Żywności SOS w Warszawie. W paczkach ich odbiorcy znajdą nie tylko prezenty rzeczowe, ale też list, którego treść poprzedzona jest modlitwą o każdą z tych osób. Chcemy również przekazać życzenia świąteczne lokalnej społeczności i z pięknie przygotowanymi kartkami świątecznymi wybieramy się do Urzędu Gminy Wawer.

Kawierenka na Rogu

Z inicjatywy Samorządu Uczniów Liceum powstała „Kawiarenka na Rogu”. Zapraszamy w każdą środę na pyszności przygotowane przez naszych uczniów. Dochód z kawiarenki przeznaczamy na rozwój uczniów Liceum oraz naszej placówki. Mamy też na uwadze potrzeby innych. Więcej o tej inicjatywie napiszemy w styczniu.

Inne wydarzenia

  • 5.12 – LO dla społeczności Samuela – w pierwszy grudniowy poniedziałek przygotowujemy poranną społeczność dla uczniów i pracowników placówek Samuel, podczas której wyróżnione będą osoby, które do tej pory angażowały się wolontariacko.
  • 6.12 – Dzień Świątecznego Sweterka – słyszeliście zapewne o Ugly Sweater Day. Nasze sweterki nie są takie „ugly”, więc mamy Dzień Świątecznego Sweterka. Zamierzamy super się wystroić i dobrze się bawić, a nasze stylizacje uwiecznić na zdjęciach.
  • 12-13.12 – Wycieczka do Berlina – mówią, że Jarmark Świąteczny w Berlinie jest wyjątkowy. Postanowiliśmy to sprawdzić. W poniedziałek, 12 grudnia, o baaaardzo wczesnej porze wsiadamy w pociąg i wyruszamy zwiedzić stolicę Niemiec. Nasz plan jest tak napięty, że wszyscy już szykują wygodne buty i ciepłe rękawice.
  • Jeśli wśród Waszych świątecznych prezentów znajdą się kalendarze na nowy rok, to nie zapomnijcie wpisać tego, co popołudniami dzieje się u nas w piątki. Cyklicznie, co czwarty piątek, mamy: Koło artystyczne, Koło wolontariatu, Spotkajmy się!, Recharge after hours. Zaczynamy o 13.20 i zwykle do 16.30 jesteśmy razem, mając super ciekawy czas.
  • 20.12 – Świętowanie Bożego Narodzenia – zanim rozpocznie się przerwa od zajęć w szkole, chcemy świętować Boże Narodzenie w gronie licealistów, naszych nauczycieli i zaproszonych gości. Będzie to czas prezentów, wigilijnego stołu, kolęd i skupienia na tym, co najbardziej istotne w celebrowaniu tych Świąt – na Jezusie.

Z okazji Bożego Narodzenia chcemy Wam życzyć pokoju, który nie jest uzależniony od zewnętrznych okoliczności, ale od pewności życia z Bogiem. Wspaniałego czasu w gronie rodziny i przyjaciół, a dla tych, którzy wybiorą się na narty lub snowboarding i dla tych, którzy lubią bitwy na śnieżki i lepienie bałwana – dużo białego puchu z nieba.

Do zobaczenia w Nowym Roku!

 

 

 

Pozostałe aktualności:

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rusza rekrutacja na rok 2024/2025! Szukasz nowoczesnego i przyjaznego liceum? A może rozważasz zmianę szkoły od września? Zapraszamy kandydatów do liceum oraz licealistów klas 1-3.

czytaj dalej

Miłość, nowy semestr i Drzwi Otwarte

Tradycyjnie w lutym celebrujemy miłość. Nie inaczej będzie w Samuelu. O tym, co miłość oznacza i czym jest będziemy rozmawiać podczas lutowych społeczności i planowanych na luty projektów. Zapraszamy również na Drzwi Otwarte, które proponujemy kandydatom do liceum w formie praktycznych warsztatów.

czytaj dalej

Drzwi Otwarte 2024

Zapraszamy na Drzwi Otwarte! Już od lutego aż do końca roku szkolnego otwieramy nasze progi dla kandydatów do liceum. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne warsztaty, w których udział może wziąć każdy zainteresowany naszą szkołą. Drzwi Otwarte to najlepszy sposób, by przekonać się, jak wygląda nauka w naszym liceum. Wybierz interesujący Cię temat zajęć i zapisz się. Do zobaczenia w Samuelu!

czytaj dalej