Aktualności

Startujemy w drugi semestr

Data publikacji: 1 marca, 2023

Drugi semestr właśnie się rozpoczął, a wraz z nim kolejny miesiąc i kolejna garść news-ów. Marzec to już nie zima, ale jeszcze nie wiosna i tak jak w pogodzie przed nami mix bardzo różnych wydarzeń.

Drugi semestr w Samuelu

W nowym semestrze czwartkowe poranki, które nazwaliśmy The Good News Morning, będą w naszym Liceum czasem odkrywania, poznawania i zastosowania tego, co jest głównym przesłaniem ewangelii, a o czym czytamy w Jana 3,16:

„Tak bowiem Bóg ukochał świat, że oddał swojego jedynego Syna, aby każdy, kto Mu uwierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.

Wyjątkowość tego dnia podkreśli zapach pysznej kawy i herbaty oraz smak pieczywa i wypieków serwowanych przez licealistów, gdyż w kolejnych miesiącach do Kawiarenki na Rogu zapraszamy w czwartki.

W marcu Recharge będzie czasem przygotowania się i służenia. Misje kojarzą się zwykle z wyjazdem z kraju, w miejsca dotknięte chorobą, biedą, wojną, katastrofami. Tego typu wyjazd misyjny realizujemy w klasie 3, a dwa razy w roku szkolnym chcemy skupić się na lokalnej społeczności i bieżących potrzebach, w praktyczny sposób okazując Bożą miłość. O kolejnej akcji Serve the City będziecie mogli przeczytać w naszych social mediach, do których śledzenia zapraszamy: Facebook, Instagram.

Warsztaty, święta i Międzynarodowy Dzień Matematyki

W okresie postu i przygotowania do świąt Wielkiej Nocy, podczas zaplanowanych warsztatów, będziemy mogli poznać tradycje paschalne. Kolejnym interesującym warsztatem będą zajęcia dotyczące oszczędzania energii elektrycznej. Co ciekawie, będzie to część projektu zaproponowanego przez naszych nauczycieli, aby w mniej standardowy sposób obchodzić Międzynarodowy Dzień Matematyki.

W marcu celebrować będziemy kobiety i mężczyzn – tak więc wszyscy będziemy mieć w tym miesiącu swoje święto, a dodatkowo razem przywitamy wiosnę. O pięknie wewnątrz i na zewnątrz, zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, beauty trick-ach i stylowym outficie będziemy rozmawiać podczas spotkań ze specjalistami z tych branż. Nie zabraknie indywidualnych, praktycznych porad – przecież każdy z nas jest inny, a piękno wyrażać i podkreślać można na różne sposoby.

Wybory do samorządu i rekrutacja

Życie społeczności licealnej ma też formalne strony. Drugi semestr rozpoczniemy wyborami. Już 7 marca odbędą się wybory uzupełniające do samorządu szkolnego – szykuje się ostra walka o zaszczytne miejsce. Z kolei 6 marca otwieramy rekrutację na rok szkolny 2023/2024. Zajrzyj na stronę, gdzie znajdziesz harmonogram rekrutacji i podanie. Zrób pierwszy krok i nie wahaj się z każdym kolejnym.

Drugi semestr

Pozostałe aktualności:

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Szukasz nowoczesnego i przyjaznego liceum? A może rozważasz zmianę szkoły od września? Od marca rusza rekrutacja do naszego liceum! Zapraszamy kandydatów do liceum oraz licealistów klas 1-3.

czytaj dalej

Intensywny luty i czas na odpoczynek

Fani lekkoatletyki wiedzą dobrze, że czasem przed samą metą dzieją się cuda. Luty to wprawdzie nie koniec roku szkolnego, ale wielkimi krokami zbliżamy się do śródrocznych podsumowań. I choć już wszyscy myślimy o feriach zimowych, to jednak nie spoczywamy na laurach.

czytaj dalej

Drzwi Otwarte 2023

Już od stycznia aż do końca roku szkolnego otwieramy nasze progi dla kandydatów do liceum. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne warsztaty, w których udział może wziąć każdy zainteresowany naszą szkołą. Takie Drzwi Otwarte to najlepszy sposób, by poznać nasze liceum. Wybierz interesujący Cię temat zajęć i zapisz się. Do zobaczenia w Samuelu!

czytaj dalej