Aktualności

Dni Otwarte – poznaj nas w 3 dni

Data publikacji: 30 maja, 2023

Czerwcowe Dni Otwarte w 3 dni, czyli 9 różnych warsztatów, wernisaż, Kawiarenka na Rogu, klub filmowo-dyskusyjny „Spotkajmy się” i turniej piłki siatkowej na wesoło. To wszystko przygotowaliśmy dla Was, byście w możliwie krótkim czasie zobaczyli, jak wygląda nauka w LO Samuel, poznali uczniów i nauczycieli, którzy w zespołach projektowych, wspólnie poprowadzą dla Was super ciekawe zajęcia w różnych dziedzin nauki.

Zajrzyj na nasz Facebook. Znajdziesz tam wiele fotorelacji z projektowych piątków. To da Ci pogląd, jak uczymy w Samuelu. Najlepiej jednak wpadaj na Dni Otwarte. Nie zapomnij się zapisać! Liczba miejsc jest ograniczona. Wybierz jeden dzień (lub wszystkie!) i zarezerwuj miejsce.

Zapisy: dyrekcja.liceum@samuel.pl

Dni Otwarte – terminy i tematyka:

12 czerwca 2023

9:20-10:05 – POLSKA – ANGLIA I USA – podobieństwa i różnice

Każdy kraj ma ciekawe tradycje. Anglia, Stany Zjednoczone i Polska również. Podczas zajęć wspólnie z uczniami wyszukamy podobieństwa i różnice. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na ciekawe pytania, będą też drużynowe konkurencje, gdzie liczą się wiedza i czas. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę.

10:15-11:00 – WSZYSTKO O ONZ, NATO I EU

Zajęcia poświęcone będą instytucjom takim jak ONZ, NATO, UE. Przedstawimy najważniejsze informacje, sylwetki osób, kluczowe działania z przeszłości i czasów obecnych. Będziemy mówić o znaczeniu i roli tych organizacji, ocenimy ich działania, poruszymy ciekawe fakty na ich temat. Zajęcia będą miały również część warsztatową angażującą uczestników, a także quiz sprawdzający wiedzę.

11:10-11:55 – DAMY RADĘ BEZ AI!

Wszyscy zachwycają się sztuczną inteligencją, która podobno ma wszystko za nas zrobić. To tak nie działa! Na razie my działamy i mamy czym się pochwalić. Na zajęciach pokażemy i omówimy projekty naszych uczniów realizowane w zakresie informatyki.

11:55-12:15 – KAWIARENKA NA ROGU

13 czerwca 2023

9:20-10:05 – UCZYMY SIĘ PISAĆ FELIETONY – warsztaty dziennikarskie

Podczas zajęć dowiemy się: czym jest felieton i jak go napisać; kim jest felietonista, jakie powinien posiadać umiejętności i cechy; jak wyglądał felieton dawniej, a jak prezentuje się dziś; jak przebiegają etapy pracy nad felietonem; co to jest puentowanie i jakie środki językowe są charakterystyczne dla tego gatunku; kto pisał felietony i z jakim skutkiem… Przede wszystkim jednak spróbujemy zmierzyć się z tą formą publicystyczną.

10:15-11:00 – RÓWNOWAGA I NIERÓWNOWAGA SIŁ – I i II zasada dynamiki Newtona

Na Dniu Otwartym chcemy pokazać w prostych zależnościach związanych z ruchem, jak łączy się on z zasadami dynamiki Newtona. Trochę teorii i trochę praktyki. Fizyka nie musi być straszna, a jest bardzo praktyczna.

11:10-11:55 – TRZY BITWY NAPOLEONA

Razem z uczniami odtworzymy przebieg trzech bitew Napoleona. Podczas zajęć będziemy eksplorować napoleońską taktykę wojskową i sytuację społeczną nowo powstałej Republiki Francuskiej, zaś na podłodze odbędą się bitwy.

11:55-12:15 – KAWIARENKA NA ROGU

16:45-18:00 – KAWIARENKA NA ROGU

16:45-18:00 – WERNISAŻ

14 czerwca 2023

9:20-10:05 – CHEMIA TĘCZĄ MALOWANIA

Czy wiesz, jaki jest wpływ odpowiedniego pH na wzrastanie roślin ozdobnych? ma jest duży. Jaką kwasowość powinna mieć woda w akwarium, żeby ryby były zdrowe? Zamiast stosować chemiczne wskaźniki pH, można wykorzystać te naturalne, nieszkodliwe dla środowiska. Natura dostarcza wielu wskaźników, my zbadamy ich barwy w odczynach: kwasowym i obojętnym.

10:15-11:00 – UCZYMY SIĘ STOSOWAĆ MATEMATYKĘ

„Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat” – Galileusz. Zajęcia poprowadzi nauczyciel matematyki i uczniowie realizujący rozszerzony program nauczania w zakresie tego przedmiotu. Podczas zajęć:

  • dowiecie się, jakie korzyści i możliwości daje dobra znajomość matematyki – praktyczne zastosowania matematyki w innych dziedzinach nauki, w życiu codziennym oraz zawodach przyszłości;
  • będą gry i zagadki matematyczne uczące logicznego myślenia i pomagające zrozumieć trudniejsze zagadnienia matematyczne w sposób przyjemny i zabawny;
  • poznacie metody i techniki nauczania zagadnień Królowej Nauk stosowane w LO Samuel.

11:10-11:55 – WALKA O PRZETRWANIE – czyli jak przetrwać w ekstremalnych miejscach na ziemi

Wyobraź sobie, że jesteś jedynym ocalałym członkiem załogi rozbitego samolotu i znalazłeś się w najbardziej ekstremalnych i nieprzyjaznych człowiekowi miejscach na Ziemi. Co będzie tam największym zagrożeniem? Co jeść i co pić? Co możemy zrobić, żeby przeżyć w trudnych warunkach jak najdłużej? Czy czekać na pomoc, czy szukać cywilizacji? W ciągu godziny postaramy się dać Wam najwięcej praktycznych rad na temat tego, jak przetrwać w biomach, w których na każdym kroku jest jakieś zagrożenie.

11:55-12:15 – KAWIARENKA NA ROGU

12:15-14:00 – KLUB FILMOWO-DYSKUSYJNY „SPOTKAJMY SIĘ”

To miejsce gdzie w klubowej atmosferze mamy szanse wypowiedzieć głośno nasze myśli. Gdzie od pozornie niedotyczących nas tematów i dylematów bohaterów filmu przechodzimy do spraw, które są nam bliskie… Czego możesz się spodziewać? Dobrego filmu, który zapewne zostanie z Tobą na długo.😉 Spotkania osób, które myślą tak jak Ty lub zupełnie odwrotnie.😉

14:15-15:55 – POZNAJ Z NAMI PIŁKĘ SIATKOWĄ NA WESOŁO

Gry zespołowe to jedne z najprzyjemniejszych aktywności fizycznych. Możemy cieszyć się nie tylko z przebywania razem, ale i rozwijać tężyznę fizyczną. Piłka siatkowa to dobra okazja na wspólne spędzenie czasu. Poznaj z nami: podstawy piłki siatkowej, ćwiczenia usprawniające do nauki gry. Weź udział w mini turnieju piłki siatkowej. Do zobaczenia na boisku!

 

Dni Otwarte

 

 

 

 

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej