Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Data publikacji: 25 czerwca, 2024

Wdzięczni za wspaniałe dziesięć miesięcy, które już za nami, razem z uczniami, nauczycielami i rodzicami świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Rok w pigułce

Mijający rok obfitował w sukcesy edukacyjne, wygrane konkursy i debaty, a także ciekawe projekty, w tym również lokalny wolontariat na rzecz lokalnej społeczności. Braliśmy udział w wielu wydarzeniach i akcjach charytatywnych, rozwijaliśmy Kawiarenkę na Rogu. Byliśmy zaangażowani w rozwój naszego życia duchowego zdobywając wiedzę biblijną, biorąc udział w warsztatach i ucząc się słuchać Bożego głosu. Wszystko po to, by w posłuszeństwie Jemu, dzielić się Słowem Bożym i służyć innym podczas misji.

Jestem gotowy!

Podczas swojego przemówienia Aleksander Kępka – przewodniczy Samorządu Szkolnego, pięknie nawiązał do motywu przewodniego mijającego roku szkolnego:

„Motywem przewodnim tego roku szkolnego było „Bądź gotowy”. Te dwa słowa mają w sobie ogromną moc i znaczenie. Być gotowym to nie tylko być przygotowanym na lekcje, egzaminy czy wyzwania dnia codziennego. Być gotowym to także być otwartym na drugiego człowieka, na nowe doświadczenia, na zmiany, które przynosi życie. Każdy z nas, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, codziennie starał się realizować to przesłanie. Uczyliśmy się, jak być gotowym na niespodziewane, jak stawiać czoła trudnościom z odwagą i ufnością w Bożą opiekę. Ta gotowość jest kluczem do naszego dalszego rozwoju, zarówno jako uczniów, jak i jako ludzi”.

Dziś z radością świętowaliśmy każdy sukces, każdego z naszych uczniów oraz nasze wspólne zwycięstwa i przełomy. Tegoroczny werset przewodni: „Oto jestem. Poślij mnie!” odzwierciedlał również postawę całego naszego zespołu – ludzi, którzy, jak ujęła to mama jednego z naszych uczniów, każdego ranka mówią Bogu: „Tak”.

Razem jest lepiej

Współpraca z rodzicami to ogromna wartość dla naszego Liceum. Dziś mogliśmy również im przekazać wyrazy wdzięczności. Kościół ↔️ szkoła ↔️ rodzina – potrzebujemy siebie nawzajem, aby spójnie wychowywać, prowadzić i dbać o rozwój młodych ludzi – w każdej dziedzinie ich życia.

Modlitwa i uwielbienie, które zakończyły ten wyjątkowy czas uroczystości i roku szkolnego, były dla nas miejscem spotkania z Bogiem. Śpiewając pieśń „Imię Jezus” ogłaszaliśmy Jego moc nad każdym i wszystkim – nad każdym uczniem, nauczycielem, rodzicem, naszą całą społecznością.

Zakończenie roku szkolnego – fotorelacja – zapraszamy na nasz profil FB. Do zobaczenia we wrześniu!

Zakończenie roku szkolnego 2023/024

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej