Nowy rok szkolny 2024/2025

Data publikacji: 3 września, 2024

Za nami wspaniałe wakacje, przed nami ekscytujący rok szkolny 2024/2025. W gotowości stajemy przed kolejnymi wyzwaniami. Czekają nas te, które dobrze już znamy, ale też nowe, których realizacji nie możemy się doczekać.

W tym roku stawiamy przede wszystkim na działanie. Nie chodzi nam jednak o mnogość zadań, ale o działania zgodne z Bożym Słowem. Z tym, co do naszej placówki, do każdego z nas, osobiście mówi Pan. Bóg wskazał nam werset, który będzie naszym drogowskazem przez najbliższych dziesięć miesięcy:

„Bądźcie także wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami” Jk 1:22a.

Fragment ten, jak i cały List Jakuba rozważaliśmy podczas spotkania naszego zespołu. Zainspirowani jego przesłaniem, w zgodzie z wizją placówek Samuel, wybraliśmy hasło roku: „Słucham – Działam – Mam wpływ”. Wierzymy, że słysząc Boży głos i będąc Mu posłusznymi, nasi uczniowie i nasze Liceum, będziemy mieć wpływ nie tylko na najbliższe otoczenie, ale i na narody.

Słucham – Działam – Mam wpływ

Kontynuujemy więc tradycję wyjazdów misyjnych klas trzecich i lokalnych wyjść w ramach projektu „Serve the City”. Chcemy mieć wpływ również poprzez poranne społeczności, podczas których dzielimy się Bożym Słowem i świadectwem, uwielbiamy Boga i modlimy się. Również i w tym roku spotkania te będą najważniejszym momentem rozpoczynającym dzień w naszej placówce.

Nowości w roku szkolnym 2024/2025

Niestandardowe rozwiązania edukacyjne i wydarzenia, które stanowią wyróżnik naszej placówki pozostają w planie na nowy rok szkolny. Mamy też kilka nowości:

• zajęcia warsztatowe „Uwolnij mówienie”,
  • zajęcia z emisji głosu,
  • a także wiele ciekawych zajęć popołudniowych, m.in.: Koło teatralne, Koło grafiki, Klub książki, Redakcja Newslettera.

Kontynuujemy, choć w nieco zmienionej formie, tutoring. Wszystkim nowościom w roku szkolnym 2024/2025 poświęcimy kolejny wpis, który ukaże się już wkrótce. Zachęcamy do lektury i śledzenia naszego profilu na FB.

Co czeka nas we wrześniu?

Oczywiście wszystkie wrześniowe wydarzenia – ogólnopolskie i międzynarodowe, a oprócz tego znane nam dobrze szkolne inicjatywy. Korytarze na nowo wypełni aromat kawy przyrządzonej w Kawiarence na Rogu. Od września ruszamy również z Miesięcznymi Projektami Międzyprzedmiotowymi (tzw. MPM-y). Pierwsze, wrześniowe projekty będą koordynowane przez nauczycieli fizyki i informatyki oraz geografii i języka hiszpańskiego.

Jak co roku wrzesień to miesiąc integracji. My najchętniej integrujemy się podczas wyjazdów. W tym roku wybieramy się w Góry Świętokrzyskie. Ale zanim ruszymy w Polskę, cieszymy się na spotkanie z tymi, których już znamy i z niecierpliwością wyczekujemy na spotkanie z nowymi uczniami. Ciekawi ich zainteresowań i osobowości wracamy do szkoły!

2024/2025