Dorota Truszkowska

Nauczane przedmioty

chemia

Już piąty rok mam przyjemność uczyć chemii w placówkach Samuel. Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński, gdzie nazywano mnie „Pani Dlaczego“.
To było dla mnie bardzo ważne pytanie – tak jak i odpowiedź na nie. To pytanie zadawałam również pracując w laboratorium Sanepid-u. Często zadaję je sobie przygotowując się do lekcji. Na zajęciach zawsze cieszę się, kiedy pada ono ze strony uczniów. Staram się tak prowadzić zajęcia, by tematy na nich omawiane były zrozumiałe.
Bardzo ważne są dla mnie obserwacje i wnioski płynące z doświadczeń, dlatego lekcje prowadzę tak, by tych doświadczeń nie brakowało. Wiem, że każdy inaczej przyswaja wiedzę, dlatego na lekcjach staram się angażować wszystkie zmysły uczniów. Jestem bardzo zasadnicza w sprawie bezpieczeństwa podczas zajęć. Praca z młodzieżą jest dla mnie przyjemnością.