Kamila Sikorzak

Funkcja:

Psycholog

Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego (Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie), absolwentką Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne. Posiadam certyfikat Szkoły Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech.

Jestem psychologiem z doświadczeniem w indywidualnej jak i grupowej pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i rodzinami w instytucjach społecznych. Udzielam pomocy psychologicznej osobom z lękami, zaburzeniami odżywiania, tikami, fobią szkolną, uzależnieniem od elektroniki. Pracuję z młodzieżą w wieku dojrzewania, z zachowaniami opozycyjno-buntowniczymi, trudnościami w relacjach rodzinnych i społecznych, obniżonym nastrojem, w kryzysie, zagrożonych depresją.

Pracując w szkołach udzielam wsparcia psychologicznego dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych i dzieciom posiadającym orzeczenia (autyzm, zespół Aspergera, afazje, zagrożenie niedostosowaniem społecznym, niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim, nieumiejętność radzenia sobie z emocjami, braki w rozumieniu kompetencji społecznych). Prowadzę psychoedukację wśród rodziców z trudnościami wychowawczymi, udzielam wsparcia rodzicom w formie indywidualnej. Prowadzę mediacje w rodzinach patchworkowych i po rozwodzie. Udzielam wsparcia rodzicom samotnie wychowującym dzieci, w sytuacjach okołorozwodowych, kryzysach małżeńskich, trudnościach wychowawczych. Opieką obejmuję rodziny, w których istnieje przemoc psychiczna, fizyczna, na tle seksualnym, finansowa. Wspieram nauczycieli w różnych trudnościach zawodowych.

Doszkalam się biorąc udział w sympozjach, szkoleniach. Pracuję również nad swoim rozwojem osobistym, w chrześcijańskiej grupie terapeutycznej „12 Kroków ku Pełni Życia”, z której będę mogła czerpać nowe, ciekawe pomysły do poprowadzenia niebawem grupy wsparcia dla rodziców.