Michał Barański

Fizyka

Staram się uczyć fizyki z pasją i przede wszystkim zarazić nią uczniów. Mam świadomość, że nauczany przeze mnie przedmiot nie jest najprostszy i nie każdy będzie postrzegał go tak jak ja, ale zawsze zachęcam uczniów do stawiania pytań. Wiem, że dzięki temu można zwiększyć ich zainteresowanie i pobudzić umysły do pracy i wyobraźni. Pewnie nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, a często nie od razu, bo fizyka wymaga zastanowienia i nie zawsze jest jedna oczywista odpowiedź. Niemniej uważam, że jest to jeden z najciekawszych przedmiotów i staram się przekazać wiedzę w sposób praktyczny i najprościej jak można. Chciałbym podchodzić do każdego ucznia indywidualnie, jeśli tylko czas i warunki na to pozwalają. Zamiast pędzić z zagadnieniami, chcę bardziej pochylić się nad tymi najważniejszymi i przedstawić je w ciekawy sposób.

Prywatnie interesuję się sportem, szczególnie siatkówką, w którą sam amatorsko i regularnie gram. Lubię gry logiczne i turystykę. Staram się, aby na każdym kroku i niezależnie od tego co robię, widzieć w drugim człowieku bliźniego.