Piotr Klimski

Religia rzymskokatolicka, Wychowanie do życia w rodzinie

Jestem mężem, a także tatą dwójki dzieci. Od niemal dwudziestu lat pracuję jako nauczyciel religii katolickiej. Jest to moje powołanie oraz pasja. W tym czasie uczestniczyłem w wielu szkoleniach i warsztatach oraz formacji duchowej. Ukończyłem studia magisterskie z teologii oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Rodziny na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Począwszy od klasy maturalnej, a później jako student, byłem instruktorem harcerskim.

Od 2013 roku wspólnie z żoną należymy do katolickiej Wspólnoty Chemin Neuf, której charyzmatem jest dążenie do jedności, także do jedności chrześcijan. Od wielu lat współpracuję z siostrami i braćmi z różnych kościołów i wspólnot chrześcijańskich. Bycie członkiem Chemin Neuf oznacza dla mnie także różnorodną formację duchową i teologiczną w Polsce i we Francji.