Aktualności

Wydarzenia – 01.2022

Data publikacji: 1 stycznia, 2022

Wszystkiego najlepszego w nowym, 2022 roku! Po świątecznej przerwie wracamy do zajęć. Chociaż wciąż online, to jednak z nadzieją, że już wkrótce znów będziemy mogli się spotkać w szkole. Zanim rozpoczniemy ferie zimowe, w styczniu czekają nas takie oto wydarzenia:

 • 1.01 – rozpoczynamy Nowy Rok – co za nami? Pozostały wspomnienia, zdobyte doświadczenie. Co przed nami? Noworoczne postanowienia, wyzwania i oczekiwania.
 • 6.01 – Święto Trzech Króli – dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzili Warszawskiej Starówki to dobry dzień na spacer.
 • 7.01 – dzień wolny od zajęć dydaktycznych. To dobry moment, żeby otworzyć kalendarz i zaplanować 2022 r.
 • 14.01 – Drzwi Otwarte – zaczynamy nową serię warsztatów otwartych dla tych z Was, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda nauka w naszym liceum. Więcej informacji znajdziesz na naszym profilu FB.
 • 18.01 – Dzień Międzypokoleniowy – uczymy się od tych, którzy byli przed nami. Chcemy przekazać dalej mądrość i doświadczenie naszych rodziców i dziadków oraz to, czego sami się nauczyliśmy. To będzie dzień celebrowania pokoleń i przekazywania pałeczki.
 • 21.01 – Drzwi Otwarte
 • 24-28.01 – Tydzień informacji zwrotnej – czas spotkań i indywidualnych rozmów uczniów z nauczycielami. W każdym z nas tkwi potencjał, a nauczyciel ma możliwość dostrzec talent, którego może nikt inny nie widzi. Czasem nawet sam uczeń… Podczas rozmów uczniowie posłuchają rad, które pozwolą im rozwinąć się, a także poradzić sobie z trudnościami, z którymi się zmagają.
 • 24.01 – LO dla społeczności Samuel – będziemy razem modlić się i wielbić Boga. Jak zawsze czymś Was zaskoczymy.
 • 25.01 – Monthly Recap – podsumowanie, choć „monthly”, to porozmawiamy o całym mijającym półroczu. Będziemy mówić też o tym, czym jest aktywny wypoczynek i jaki wpływ ma na nasze zdrowie i samopoczucie.
 • 25.01 – zebranie z rodzicami
 • 27.01 – New Year’s Party – Lubimy razem świętować, a Nowy Rok jest dobrą okazją, aby pobyć razem.
 • 28.01 – Drzwi Otwarte
 • 31.01 – ferie zimowe

 

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej