Aktualności

Wydarzenia – 02.2022

Data publikacji: 1 lutego, 2022

Pierwszy semestr był niezwykle intensywny. Za nami dużo nauki, ale też wydarzeń, które uprzyjemniły nam czas w szkole i wzmocniły nasze relacje. Przyszedł czas na zasłużone ferie. I oby do wiosny, bo jak zapewne wiecie po powrocie z ferii czeka nas nauka zdalna do 27 lutego. Mimo to w lutym zaplanowaliśmy wydarzenia dla uczniów, a także dla tych z Was, którzy chcą poznać nasze liceum. Oto co nas czeka:

  • 27.01 – 27.02 – nauka zdalna
  • 31.01 – 13.02 – ferie zimowe
  • 14.02 – Walentynki – czy moglibyśmy sobie wyobrazić lepszy powrót do szkoły po feriach? I nie szkodzi, że online. Z okazji Walentynek obejrzymy razem film, podejmiemy dyskusję na jego temat oraz prześlemy sobie nawzajem i innym mnóstwo dobrych słów.
  • 14.02 – Dzień Bezpiecznego Internetu – w tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada 8 lutego. Jesteśmy wtedy na feriach, dlatego w naszej szkole będziemy go obchodzić pierwszego dnia po powrocie do nauki. Z tej okazji nasi nauczyciele edukacji dla bezpieczeństwa i informatyki przygotują ciekawe zajęcia. Więcej informacji na temat DBI znajdziecie tutaj.
  • 18.02 – Drzwi Otwarte – w lutym otwieramy się przed kandydatami do naszej szkoły, tym razem online. Będziecie mieć możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacji medialnej (18.02) i zajęciach interdyscyplinarnych (25.02). Zaglądajcie na nasz profil na Facebook’uInstagramie – tam znajdziecie więcej szczegółów.
  • 22.02 – Monthly Recap – jak zwykle miesiąc podsumujemy podczas wspólnego spotkania. Ciekawe jak będzie to wyglądało w formule online…
  • 25.02 – Drzwi Otwarte

 

Pozostałe aktualności:

Dni Otwarte – poznaj nas w 3 dni

Odwiedź nas w Dni Otwarte. 3 dni, 9 różnych warsztatów, wernisaż, Kawiarenka na Rogu, klub filmowo-dyskusyjny “Spotkajmy się” i turniej piłki siatkowej na wesoło.

czytaj dalej

3M – maj, matura, misja

Maj to przede wszystkim czas matur. W naszym LO to również czas pierwszej zagranicznej misji. Uczniowie kl. 3 jadą do Ołomuńca, by służyć innym, a także budować i wzmacniać relację z Bogiem i ze sobą nawzajem.

czytaj dalej

Wielkanoc i nie tylko

Zanim przyjdzie czas na świętowanie Wielkanocy, kwiecień rozpoczniemy od podsumowania projektów realizowanych w ostatnim miesiącu. Jeden z nich dotyczy wieczerzy, którą spożył Jezus z Apostołami. Tradycyjna wieczerza paschalna była świętowaniem przez Żydów wyjścia z ziemi egipskiej pod wodzą Mojżesza. Licealiści postanowili przeżyć to wydarzenie zgodnie z tradycją tego święta. Z tej okazji przygotują specjalny posiłek – wieczerzę paschalną.

czytaj dalej