Aktualności

Wydarzenia – 02.2022

Data publikacji: 1 lutego, 2022

Pierwszy semestr był niezwykle intensywny. Za nami dużo nauki, ale też wydarzeń, które uprzyjemniły nam czas w szkole i wzmocniły nasze relacje. Przyszedł czas na zasłużone ferie. I oby do wiosny, bo jak zapewne wiecie po powrocie z ferii czeka nas nauka zdalna do 27 lutego. Mimo to w lutym zaplanowaliśmy wydarzenia dla uczniów, a także dla tych z Was, którzy chcą poznać nasze liceum. Oto co nas czeka:

  • 27.01 – 27.02 – nauka zdalna
  • 31.01 – 13.02 – ferie zimowe
  • 14.02 – Walentynki – czy moglibyśmy sobie wyobrazić lepszy powrót do szkoły po feriach? I nie szkodzi, że online. Z okazji Walentynek obejrzymy razem film, podejmiemy dyskusję na jego temat oraz prześlemy sobie nawzajem i innym mnóstwo dobrych słów.
  • 14.02 – Dzień Bezpiecznego Internetu – w tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada 8 lutego. Jesteśmy wtedy na feriach, dlatego w naszej szkole będziemy go obchodzić pierwszego dnia po powrocie do nauki. Z tej okazji nasi nauczyciele edukacji dla bezpieczeństwa i informatyki przygotują ciekawe zajęcia. Więcej informacji na temat DBI znajdziecie tutaj.
  • 18.02 – Drzwi Otwarte – w lutym otwieramy się przed kandydatami do naszej szkoły, tym razem online. Będziecie mieć możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacji medialnej (18.02) i zajęciach interdyscyplinarnych (25.02). Zaglądajcie na nasz profil na Facebook’uInstagramie – tam znajdziecie więcej szczegółów.
  • 22.02 – Monthly Recap – jak zwykle miesiąc podsumujemy podczas wspólnego spotkania. Ciekawe jak będzie to wyglądało w formule online…
  • 25.02 – Drzwi Otwarte

 

Pozostałe aktualności:

Intensywny luty i czas na odpoczynek

Fani lekkoatletyki wiedzą dobrze, że czasem przed samą metą dzieją się cuda. Luty to wprawdzie nie koniec roku szkolnego, ale wielkimi krokami zbliżamy się do śródrocznych podsumowań. I choć już wszyscy myślimy o feriach zimowych, to jednak nie spoczywamy na laurach.

czytaj dalej

Drzwi Otwarte 2023

Już od stycznia aż do końca roku szkolnego otwieramy nasze progi dla kandydatów do liceum. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne warsztaty, w których udział może wziąć każdy zainteresowany naszą szkołą. Takie Drzwi Otwarte to najlepszy sposób, by poznać nasze liceum. Wybierz interesujący Cię temat zajęć i zapisz się. Do zobaczenia w Samuelu!

czytaj dalej

Zapraszamy na Drzwi Otwarte

Drzwi Otwarte, start nowych projektów, otwarte szkolenia dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży oraz pierwszy w historii Liceum Samuel bal. W nowy rok wchodzimy na pełnej petardzie.

czytaj dalej