Aktualności

Wydarzenia – 04.2022

Data publikacji: 4 kwietnia, 2022

Kwiecień jest miesiącem przynoszącym nadzieję – teraz tak bardzo potrzebną naszym sąsiadom zza wschodniej granicy, których nieustająco wspieramy. W tym miesiącu zaplanowaliśmy jak zawsze ciekawe wydarzenia i zajęcia projektowe dla naszych uczniów i gości. Podczas Drzwi Otwartych odwiedza nas coraz więcej osób zainteresowanych Licem Samuel. Cieszymy się, że podobają się Wam warsztaty, w których uczestniczycie i atmosfera naszej szkoły. Koniecznie sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w kwietniu. Szczegóły jak zwykle na naszych profilach na FBIG. Czekamy na Was!

  • 5.04 – zapraszamy rodziców na konsultacje z nauczycielami oraz zebrania klasowe.
  • 6.04 – odwiedzimy Centrum Edukacyjne Muzeum Polin i weźmiemy udział w warsztatach „Spotkanie z kulturą żydowską.” To cześć kwietniowego projektu, w którym wspiera nas Pani dyrektor, wychowawcy oraz nauczyciel historii i religii. O innych działaniach realizowanych w ramach tego projektu dowiecie się z postów na profilach naszego LO.
  • 11.04Wielkanoc, którą świętować będziemy z całą społecznością szkoły i liceum. Rozpoczniemy od wspólnego śniadania. Licealiści odpowiedzialni są za przygotowanie żurku – musicie go spróbować. Już jesteśmy umówieni na wspólne gotowanie, do którego zaprosiliśmy nasze wspaniałe wychowawczynie i mamę naszej koleżanki – gotować również uczymy się od najlepszych! Tego dnia weźmiemy udział w wielkanocnym przedstawieniu, a następnie w czasie refleksji, który przygotuje nas do najważniejszych świąt w życiu każdego chrześcijanina.
  • 14-19.04 – wiosenna przerwa świąteczna – to czas, aby odpocząć, spotkać się z rodziną i przyjaciółmi.
  • 19.04 – Akcja Żonkile 2022 – ucząc się w stolicy trudno nie zaangażować się w prowadzoną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcję edukacyjno-społeczną Żonkile. W Liceum Samuel podejdziemy do tego praktycznie i symbole tej akcji zakwitną w naszym ogródku.
  • 22.04 – Dzień Ziemi w tym roku obchodzony pod hasłem: Zainwestuj w naszą planetę.
  • 26.04etap szkolny Public Speaking Contest 2022 – spodziewamy się wielu ciekawych przemówień. Tegoroczny temat to „Attitude is a little thing that makes a big difference”. W ostatni wtorek miesiąca tradycyjnie już Monthly Recap. Część z nas lubi podsumowania, wszyscy rozumiemy, że są one istotne i są trampoliną do dalszych działań, o których rozmawiamy właśnie podczas tych spotkań.

Już teraz chcemy Wam zdradzić, że 14.06 odbędzie się Konkurs Talentów Samuela! Eliminacje do konkursu będą miały miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia. Tak więc ćwiczcie Wasze talenty i zapisujcie się na eliminacje.

Na koniec chcemy Wam życzyć, aby kwiecień, a szczególnie czas Świąt Wielkiej Nocy, przyniósł Wam pokój i nadzieję. Jezus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie wykupił nas od konsekwencji grzechu, dał nam nową perspektywę na to, co tu i teraz i na to, co wieczne. Niech słowa z Księgi Izajasza 43:1-2 będą dla Was pokrzepieniem i zachętą.

„(…) Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem, moim jesteś! Gdy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię; gdy pójdziesz przez ogień, nie spłoniesz, a płomień nie spali cię”.

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej