Aktualności

Wydarzenia – 04.2022

Data publikacji: 4 kwietnia, 2022

Kwiecień jest miesiącem przynoszącym nadzieję – teraz tak bardzo potrzebną naszym sąsiadom zza wschodniej granicy, których nieustająco wspieramy. W tym miesiącu zaplanowaliśmy jak zawsze ciekawe wydarzenia i zajęcia projektowe dla naszych uczniów i gości. Podczas Drzwi Otwartych odwiedza nas coraz więcej osób zainteresowanych Licem Samuel. Cieszymy się, że podobają się Wam warsztaty, w których uczestniczycie i atmosfera naszej szkoły. Koniecznie sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w kwietniu. Szczegóły jak zwykle na naszych profilach na FBIG. Czekamy na Was!

  • 5.04 – zapraszamy rodziców na konsultacje z nauczycielami oraz zebrania klasowe.
  • 6.04 – odwiedzimy Centrum Edukacyjne Muzeum Polin i weźmiemy udział w warsztatach „Spotkanie z kulturą żydowską.” To cześć kwietniowego projektu, w którym wspiera nas Pani dyrektor, wychowawcy oraz nauczyciel historii i religii. O innych działaniach realizowanych w ramach tego projektu dowiecie się z postów na profilach naszego LO.
  • 11.04Wielkanoc, którą świętować będziemy z całą społecznością szkoły i liceum. Rozpoczniemy od wspólnego śniadania. Licealiści odpowiedzialni są za przygotowanie żurku – musicie go spróbować. Już jesteśmy umówieni na wspólne gotowanie, do którego zaprosiliśmy nasze wspaniałe wychowawczynie i mamę naszej koleżanki – gotować również uczymy się od najlepszych! Tego dnia weźmiemy udział w wielkanocnym przedstawieniu, a następnie w czasie refleksji, który przygotuje nas do najważniejszych świąt w życiu każdego chrześcijanina.
  • 14-19.04 – wiosenna przerwa świąteczna – to czas, aby odpocząć, spotkać się z rodziną i przyjaciółmi.
  • 19.04 – Akcja Żonkile 2022 – ucząc się w stolicy trudno nie zaangażować się w prowadzoną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcję edukacyjno-społeczną Żonkile. W Liceum Samuel podejdziemy do tego praktycznie i symbole tej akcji zakwitną w naszym ogródku.
  • 22.04 – Dzień Ziemi w tym roku obchodzony pod hasłem: Zainwestuj w naszą planetę.
  • 26.04etap szkolny Public Speaking Contest 2022 – spodziewamy się wielu ciekawych przemówień. Tegoroczny temat to „Attitude is a little thing that makes a big difference”. W ostatni wtorek miesiąca tradycyjnie już Monthly Recap. Część z nas lubi podsumowania, wszyscy rozumiemy, że są one istotne i są trampoliną do dalszych działań, o których rozmawiamy właśnie podczas tych spotkań.

Już teraz chcemy Wam zdradzić, że 14.06 odbędzie się Konkurs Talentów Samuela! Eliminacje do konkursu będą miały miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia. Tak więc ćwiczcie Wasze talenty i zapisujcie się na eliminacje.

Na koniec chcemy Wam życzyć, aby kwiecień, a szczególnie czas Świąt Wielkiej Nocy, przyniósł Wam pokój i nadzieję. Jezus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie wykupił nas od konsekwencji grzechu, dał nam nową perspektywę na to, co tu i teraz i na to, co wieczne. Niech słowa z Księgi Izajasza 43:1-2 będą dla Was pokrzepieniem i zachętą.

„(…) Nie bój się, bo cię wykupiłem, nazwałem cię twoim imieniem, moim jesteś! Gdy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię; gdy pójdziesz przez ogień, nie spłoniesz, a płomień nie spali cię”.

Pozostałe aktualności:

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rusza rekrutacja na rok 2024/2025! Szukasz nowoczesnego i przyjaznego liceum? A może rozważasz zmianę szkoły od września? Zapraszamy kandydatów do liceum oraz licealistów klas 1-3.

czytaj dalej

Miłość, nowy semestr i Drzwi Otwarte

Tradycyjnie w lutym celebrujemy miłość. Nie inaczej będzie w Samuelu. O tym, co miłość oznacza i czym jest będziemy rozmawiać podczas lutowych społeczności i planowanych na luty projektów. Zapraszamy również na Drzwi Otwarte, które proponujemy kandydatom do liceum w formie praktycznych warsztatów.

czytaj dalej

Drzwi Otwarte 2024

Zapraszamy na Drzwi Otwarte! Już od lutego aż do końca roku szkolnego otwieramy nasze progi dla kandydatów do liceum. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne warsztaty, w których udział może wziąć każdy zainteresowany naszą szkołą. Drzwi Otwarte to najlepszy sposób, by przekonać się, jak wygląda nauka w naszym liceum. Wybierz interesujący Cię temat zajęć i zapisz się. Do zobaczenia w Samuelu!

czytaj dalej