Aktualności

Wielkanoc i nie tylko

Data publikacji: 4 kwietnia, 2023

Skłaniający do refleksji czas Wielkiej Nocy przypomina o miłości Boga do człowieka, o naszym grzechu, ale i pewności zbawienia. W Liście do Rzymian 5,8 czytamy:

„Bóg okazuje nam swoją miłość przez to, że gdy jeszcze byliśmy grzesznikami, Chrystus za nas umarł”.

Z kolei w rozdziale 10, wersety 9-10, Paweł napisał:

„Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony. Sercem bowiem wierzy się ku sprawiedliwości, a ustami wyznaje się ku zbawieniu”.

Tak więc pewność życia z Bogiem, na wieczność, to nasza decyzja. Decyzja, którą każdy podejmuje w swoim sercu, a Wielkanoc, to dobry czas, by ją rozważyć.

Wielkanoc i nie tylko

Kwiecień rozpoczniemy od podsumowania projektów realizowanych w ostatnim miesiącu. Jeden z nich dotyczył wieczerzy, którą spożył Jezus z Apostołami. Tradycyjna wieczerza paschalna była świętowaniem przez Żydów wyjścia z ziemi egipskiej pod wodzą Mojżesza. Licealiści postanowili przeżyć to wydarzenie zgodnie z tradycją tego święta. Z tej okazji przygotują specjalny posiłek – wieczerzę paschalną. O jej przebiegu przeczytacie na naszym profilu.

Pozostając w tematyce znaczenia tradycji żydowskich, nasze Liceum odwiedzi Pani Wioleta Szczepocka – historyk i hebraistka, przewodnik po Krakowie, edukator. Podczas spotkania nawiąże również do powstania w getcie warszawskim, którego w tym roku obchodzimy 80. rocznicę.

Już tradycyjnie nasze Liceum weźmie udział w Akcji Żonkile, prowadzonej przez Muzeum Polin. Miesiąc zakończymy turniejem szachowym, gdyż to właśnie ta gra jest najczęściej wybieranym sposobem spędzania przerw dużej części naszych licealistów.

Koniec roku szkolnego dla maturzystów

Wszyscy maturzyści w Polsce kończą rok szkolny 28 kwietnia. W Liceum Samuel to szczególne święto, ponieważ klasę 4 zakończy nasz pierwszy rocznik. Ten wyjątkowy moment uwiecznimy na zdjęciach, które będziecie mogli obejrzeć w budynku szkoły.

Drzwi Otwarte i życzenia wielkanocne

Nadal otwieramy się przed kandydatami do naszej szkoły i zapraszamy na bardzo ciekawe zajęcia. O Drzwiach Otwartych przeczytacie więcej na naszej stronie.

Życzymy miłości i pokoju płynących z przesłania o zbawieniu. Życzymy tego co nowe, ale jednocześnie mocno zakorzenione, stabilne i trwałe.

Wielkanoc

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej