Aktualności

Drzwi Otwarte 2023

Data publikacji: 4 stycznia, 2023

Trwa rekrutacja do liceów na rok szkolny 2023/2024. Z myślą o kandydatach przygotowaliśmy cykl Drzwi Otwartych. To najlepszy sposób, by poznać nasze liceum od podszewki. Chcesz przekonać się, jak wygląda nauka w naszej szkole? Chcesz poznać nauczycieli, licealistów lub po prostu poczuć atmosferę miejsca, gdzie spędzamy czas na co dzień? A może masz konkretne pytania dotyczące Samuela i chcesz zasięgnąć informacji z pierwszej ręki? Już od stycznia aż do końca roku szkolnego otwieramy nasze progi dla kandydatów do liceum w formie otwartych warsztatów, w których udział może wziąć każdy chętny. Wystarczy wybrać interesujący Cię temat zajęć i się zapisać!

Zapisy:

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Wybierz zajęcia i zarezerwuj miejsce pisząc na adres: dyrekcja.liceum@samuel.pl

Drzwi Otwarte – terminy i tematyka:

Wszystkie Drzwi Otwarte odbywają się w piątki, w godz. 9:20 – 13:00. Wyjątkiem jest spotkanie Klubu filomowo-dyskusyjnego „Spotkajmy się” (10.02), na który zapraszamy w godz. 13:20 – 16:20. O terminach będziemy również informować na bieżąco na naszym FacebookuInstagramie.

13.01 – KREOWANIE WIZERUNKU I HEJTING W SIECI
Media społecznościowe są potężnym narzędziem marketingowym oraz wspierającym idee. Każdy z nas ma z pewnością swoje ulubione, z których korzysta na co dzień. Jak mądrze kreować swój wizerunek w SoMe? Dlaczego tak łatwo przychodzi nam ocenianie innych w Internecie? Jak radzić sobie z hejtem? Podczas zajęć przygotujemy projekt multimedialny „Ciało nie określa”.

Prowadząca: Joanna Piechal

27.01 – KONTEKSTY SZTUKI PREHISTORYCZNEJ I STAROŻYTNEJ
Sztuka i potrzeba kreatywnej ekspresji towarzyszyły człowiekowi od zawsze. Podczas warsztatów przemierzymy więc całkiem spory szmat historii ludzkości. Od rysunku naskalnego przez kanon egipski aż po sztukę starożytnej Grecji i Rzymu. W ruch pójdą suche i olejne pastele, papier ryżowy, tusz i gwasz.

Prowadząca: Katarzyna Minkiewicz

03.02 – ASERTYWNOŚĆ – CO TO WŁAŚCIWIE ZNACZY?
Czy zdarza się Tobie zgadzać na coś, czego tak naprawdę nie chcesz zrobić? Jeśli ciągle zgadzasz się na każdą propozycję jednych ludzi, to jednocześnie odmawiasz innym albo sobie. Czy umiesz właściwie odmawiać? Na zajęciach będziemy uczyć się rozpoznawania postawy asertywnej, agresywnej i uległej. Zdiagnozujemy nasze własne postawy i poćwiczymy umiejętność wyrażania komunikatów „ja”, odmawiania i asertywnego wyrażanie złości.

Prowadząca: Aleksandra Rapacka-Grochala

10.02 – KLUB FILMOWO-DYSKUSYJNY „SPOTKAJMY SIĘ” (godz. godz. 13:20 – 16:20)
Klub to miejsce, gdzie w przyjaznej atmosferze każdy ma szansę wypowiedzieć głośno swoje myśli. Gdzie od pozornie niedotyczących nas tematów i dylematów bohaterów filmu przechodzimy do spraw, które są nam bliskie. Przynieście ze sobą coś do picia i pochrupania, a my zapewniamy:

  • dobry film, który zapewne zostanie z Tobą na długo,
  • spotkanie z osobami, które myślą tak jak Ty lub zupełnie odwrotnie,😉
  • że ktoś przyniesie jakieś pyszności i podzieli się nimi.😉

Prowadząca: Izabella Białek

10.03 – INSTYTUCJE RYNKU FINANSOWEGO
Jak Twoje finanse osobiste mają się do potężnej machiny rynku finansowego? Z pewnością warto zrozumieć, jak działa ta machina, by wiedzieć, jak umiejętnie korzystać z ofert różnych instytucji finansowych. Na zajęciach zajmiemy się zasadami funkcjonowania banków, usługami finansowymi, zasadami działania giełdy papierów wartościowych i funduszy inwestycyjnych. Będziemy również analizować i porównywać oferty rynkowe i wybierać te najbardziej korzystne.

Prowadząca: Anna Potasińska

17.03 – KOMUNIKACYJNY LABIRYNT
Komunikacja jest jak labirynt, trzeba wiedzieć, jak się w niej poruszać. I to właśnie będziemy robić na zajęciach! Przejdziemy przez labirynt poznając jednocześnie główne czynniki, które zakłócają skuteczną komunikację. Poznamy również model komunikacji od nadawcy do odbiorcy, dzięki której nauczymy się lepiej komunikować z innymi.

Prowadzący: Dawid Wawrzyniak

24.03 – PROJEKT FILMOWY „NASZ SAMUEL”
Chrześcijańskie… czyli jakie? Projekt filmowy „Nasz Samuel” to próba pokazania naszego liceum przez pryzmat chrześcijaństwa. Uczestnicy będą pracowali w grupach tworząc scenariusz, który następnie wykorzystają do nakręcenia filmiku na TikTok lub Instagram. Warsztaty zakończy prezentacja opatrzona ich komentarzami wyjaśniającymi, co i dlaczego chcieli pokazać.

Prowadząca: Joanna Piechal

14.04 – KONTEKSTY SZTUKI NOWOŻYTNEJ
Kolejna artystyczna podróż w czasie. Tym razem zgłębimy tajniki sztuki renesansu, baroku i klasycyzmu wykonując: portret akrylem na papierze, barokowy kielich zdobiony biżuteryjnymi kamieniami oraz rysunek budowli klasycystycznej za pomocą ołówka i piórka.

Prowadząca: Katarzyna Minkiewicz

21.04 – KRYZYS NIE MUSI BYĆ KRYZYSOWY – STAW CZOŁA PRZECIWNOŚCIOM
Z pojęciem kryzysu wiążemy takie określenia jak przeszkoda, trudność, problem. Bez wątpienia – zgodnie z definicją – sytuacje kryzysowe to zdarzenia trudne, problemowe, często nowe. Takie, które wymagają od nas zmiany: reorganizacji myślenia, zachowań, uzupełnienia zasobów. Podczas zajęć poznamy sposoby radzenia sobie z trudnościami, przyjrzymy się swoim potrzebom i zasobom. Spróbujemy zrozumieć emocje, poznamy ich funkcje i sposoby przeżywania,  a także dowiemy się, jak w zdrowy sposób rozładowywać ich nadmiar i gdzie szukać wsparcia.

Prowadząca: Aleksandra Rapacka-Grochala

28.04 – NASZA WŁASNA PLATFORMA E-LEARNINGOWA
Zbudujemy platforMę e-learningową dla uczniów liceum zawierającą interaktywne materiały umożliwiające samodzielne zdobywanie wiedzy i ocenę postępów w nauce. Tematy umieszczone na platformie będą wybrane przez uczniów.

Prowadzący: Magdalena Adamiec

12.05 – JAK PORUSZAĆ SIĘ NA RYNKU PRACY?
Poszukiwanie pracy to praca sama w sobie. Właściwe przygotowanie się do tego zadania zaoszczędzi nam wiele czasu i rozczarowań. Jakie są najlepsze sposoby poszukiwania pracy? Jak aplikować, żeby wygrać? Na zajęciach nauczymy się, jak napisać dobre i skuteczne CV i poznamy zasady pisania listów motywacyjnych. Dowiemy się również, jakie zasady obowiązują w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i jak się do niej przygotować, by dobrze wypaść.

Prowadząca: Anna Potasińska

19.05 – W SZCZEBRZESZYNIE CHRZĄSZCZ…, czyli jak pracować nad dykcją i jak wygląda praca dziennikarza radiowego
Na czym polega praca w radio? Jak przygotować się do roli radiowego dziennikarza? Jakie ćwiczenia może wykonywać każdy z nas, by mówić tak jak radiowi dziennikarze? Tego wszystkiego dowiemy się od naszych gości, którzy na co dzień pracują w radio. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki pracy dziennikarza radiowego, przy pomocy kilku aktywności przećwiczą poprawną dykcję i będą mieli niepowtarzalną szansę zadania pytań naszym gościom, których głosy najpewniej już kiedyś słyszeli.

Prowadzący: Dawid Wawrzyniak

Obejrzyj relacje foto z wszystkich Drzwi Otwartych! Odwiedź nasz profil na FB i wpisz w lupkę #DrzwiOtwarte2023.

 

Pozostałe aktualności:

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej

Matura w 11 odsłonach

Matura bez wątpienia będzie tematem nr 1 w maju. Czeka nas aż 11 egzaminów. Oprócz egzaminów podstawowych uczniowie zdają wybrane przez siebie przedmioty na poziomie rozszerzonym. A zainteresowania czwartoklasistów są szerokie – od matematyki i informatyki, przez geografię, historię, aż po język polski i język angielski.

czytaj dalej