Październik w LO Samuel

Data publikacji: 1 października, 2023

Minął dopiero miesiąc nauki, a już tyle się wydarzyło. Świeżutki Newsletter o tym, co działo się we wrześniu już za kilka dni wpadnie do Waszych skrzynek. Będą w nim artykuły licealistów! Ciekawe jak ich oczami wyglądały pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego.

Październik, a więc wybory

Październik to w naszym Liceum miesiąc wyborczy. Podczas piątkowych spotkań wyborczych, które rozpoczęliśmy już we wrześniu, będziemy kontynuować rozmowy o samorządności, pomysłach i potrzebach naszego LO. Poznamy też programy wyborcze kandydatów do Rady Uczniów. Spotkania te będą okazją, by zadać kandydatom nurtujące nas pytania. Z pewnością ułatwi nam to głosowanie. Wybory odbędą się 20 października, a cztery dni później nowy samorząd otrzyma nominacje do Rady Uczniów i oficjalnie rozpocznie swoją kadencję. Można się więc domyśleć, że jesienna pogoda nie uśpi nas. Z sennością walczyć będziemy wyborczymi emocjami – oczywiście z zachowaniem rozsądku. No worries. 😉 Niech wygra lider z najlepszym programem i sercem sługi!

Kulturalny Październik

Październik zapowiada się nie tylko wyborczo, ale również kulturalnie. Czy chodzi o kulturę wypowiedzi kandydujących w wyborach? Mamy taką nadzieję, ale nie tylko z tym wiążemy to hasło. W październiku wracamy do teatru. W tym miesiącu będzie to Teatr Polski. Wspólne wyjścia na spektakle teatralne powoli stają już naszą tradycją. Sztuki teatralne oglądamy razem z nauczycielami i ich rodzinami, uczniami, rodzicami. W październiku czekają na nas cztery przedstawienia. Więcej informacji na ten temat znajdziecie wkrótce na naszym profilu na Facebooku. Repertuar na kolejne miesiące będziemy wysyłać wszystkim zainteresowanym osobom.

Zajęcia dodatkowe

Pełną parą ruszają też zajęcia dodatkowe. Większość z nich odbyła się już we wrześniu, ale zainteresowania uczniów i nasz awans do Warszawskiej Ligii Debatanckiej zobowiązują. Mamy więc dodatkowo:

• Koło matematyczne – zajęcia dla wszystkich, którzy rozkochali się w królowej nauk i mają w planie zdawać maturę z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a także studiować na Politechnice i wszędzie tam, gdzie bez matematyki na wysokim poziomie byłoby trudno.
  • Koło fotograficzne – dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak uchwycić w kadrze otaczający nas świat, wykonać dobre zdjęcie w różnych sytuacjach, a później obrobić je w programie graficznym, zdobyć wiedzę na temat sprzętu fotograficznego i może nawet uczestniczyć w konkursie foto.
  • Klub Debat Oksfordzkich – to idealna propozycja dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności debatowania, ćwiczyć umiejętność argumentowania, logicznego myślenia, skutecznej komunikacji, autoprezentacji, pracy zespołowej i… wziąć udział w rozgrywkach Warszawskiej Ligii Debatanckiej.

Z pełną ofertą zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2023/2024 możecie zapoznać się tutaj LINK.

Zajęcia dodatkowe to również #projektowepiątki, które już trzeci rok wpisane są w plan zajęć stałych. Więcej na ten temat możecie przeczytać w zakładce Uczymy inaczej. A jeśli chcecie się przekonać jak w praktyce wyglądają takie zajęcia, to serdecznie zapraszamy do udziału (po wcześniejszym umówieniu: telefonicznym lub mailowym).

Co jeszcze czeka nas w październiku?

Oprócz stałych punków dnia i całego tygodnia, takich jak poranna społeczność, Kawiarenka na Rogu czy Impact Prayer Group, mamy też święto naszych wspaniałych nauczycieli oraz ślubowanie klasy 1. Odbędą się również dwie debaty w ramach Miesięcznych Projektów Międzyprzedmiotowych i prezentacje podsumowujące pracę zespołów projektowych.

Koniec miesiąca to dla nas początek tygodniowej przerwy. Tak, tak! Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy potrzebujemy odpocząć, zrelaksować się, pobyć z rodzinką, mieć czas dla przyjaciół… wyspać się. 😴 Czyż to nie jest wspaniały plan? Najlepszy!

Kalendarium - październik 2024