Aktualności

Grudzień – w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Data publikacji: 1 grudnia, 2023

W grudzień wkraczamy misyjnie służąc innym. Pierwszego dnia grudnia odwiedziliśmy pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka, którym służyliśmy modlitwą, dobrym słowem, czasem zabaw i relacji. To niezwykłe doświadczenie, do którego przygotowywaliśmy się od ponad miesiąca, opiszemy na naszym profilu FB i w styczniowym wydaniu naszego newslettera. Jeśli go jeszcze nie otrzymujesz, koniecznie napisz do nas maila na: newsletterLO@samuel.pl. Natomiast już 4 grudnia, podczas porannej społeczności, podzielimy się świadectwem z tego lokalnego wyjścia misyjnego.

Grudzień z książką w ręku

Tematem przewodnim grudnia będzie KSIĄŻKA. Zapraszamy do biblioteki LO na cykl spotkań pt. „Grudniowe inspiracje literackie”. Będziemy odwiedzać również kl. 1 Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Samuel w ramach „Zimowych spotkań z książką”. Chcemy zaszczepić w naszych młodszych kolegach i koleżankach pasję do czytania.

W świątecznym klimacie

Grudzień to również czas prezentów. Nie czekamy na Wigilię, ale już 6 grudnia przygotowaliśmy niespodziankę. A do tego zaprezentujemy się w iście świątecznym wydaniu, bo tradycją w naszym LO jest Dzień Świątecznego Sweterka. Zobaczcie, jak wyglądało to w zeszłym roku. Z kolei dla tych z Was, którzy chcą uzupełnić swoje świąteczne ozdoby, zapraszamy na warsztat Anioły Bożonarodzeniowe. Własnoręcznie wykonane dzieła będą piękną ozdobą Waszych domów lub świetnym prezentem dla bliskich. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

  • Termin: 08.12 (piątek), godz. 13:20-15:20, sala A36
  • Prowadząca: Katarzyna Minkiewicz
  • Zapisy: katarzyna.minkiewicz@samuel.pl
  • Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Grudzień edukacyjnie

W tym miesiącu zakończymy dwa projekty: „Super Bowl” i „Na czym polega lecznicza moc sztuki?”. Jak zawsze ich uwieńczeniem będą podsumowujące je prezentacje. Przed świętami, nie ukrywamy, czeka nas duża dawka wiedzy, a nawet jej sprawdzenia, również w bardzo oficjalnej formie jaką są próbne egzaminu maturalne. W grudniu przystąpią do nich uczniowie klasy 3 i 4 pisząc egzaminy z przedmiotów, które rozszerzają. Planujemy również przeprowadzenie konkursu Spelling Bee – mało popularnego w Polsce, ale bardzo znanego w USA.

Grudniowa dawka sztuki i relacji

Możemy napisać, że jak co miesiąc – z czego bardzo się cieszymy – zawitamy do teatru. Tym razem obejrzymy i „Błękitny zamek” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. Boże Narodzenie świętować będziemy wspólną Wigilią, na której nie zabraknie dobrego jedzenia, prezentów, kolęd, a przede wszystkim refleksji nad znaczeniem tego, o czym czytamy w Ewangelii: „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało pośród nas”.

Życzymy Wam, aby wraz z decyzją przyjęcia prawdy Słowa Bożego przyszła do Was radość i pokój, pewność, że Bóg chce błogosławić wszystkim nie tyko w te święta, ale zawsze. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wspaniałego nadchodzącego Nowego Roku!

Kalendarium - grudzień

Pozostałe aktualności:

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rusza rekrutacja na rok 2024/2025! Szukasz nowoczesnego i przyjaznego liceum? A może rozważasz zmianę szkoły od września? Zapraszamy kandydatów do liceum oraz licealistów klas 1-3.

czytaj dalej

Miłość, nowy semestr i Drzwi Otwarte

Tradycyjnie w lutym celebrujemy miłość. Nie inaczej będzie w Samuelu. O tym, co miłość oznacza i czym jest będziemy rozmawiać podczas lutowych społeczności i planowanych na luty projektów. Zapraszamy również na Drzwi Otwarte, które proponujemy kandydatom do liceum w formie praktycznych warsztatów.

czytaj dalej

Drzwi Otwarte 2024

Zapraszamy na Drzwi Otwarte! Już od lutego aż do końca roku szkolnego otwieramy nasze progi dla kandydatów do liceum. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne warsztaty, w których udział może wziąć każdy zainteresowany naszą szkołą. Drzwi Otwarte to najlepszy sposób, by przekonać się, jak wygląda nauka w naszym liceum. Wybierz interesujący Cię temat zajęć i zapisz się. Do zobaczenia w Samuelu!

czytaj dalej