Aktualności

Grudzień – w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Data publikacji: 1 grudnia, 2023

W grudzień wkraczamy misyjnie służąc innym. Pierwszego dnia grudnia odwiedziliśmy pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka, którym służyliśmy modlitwą, dobrym słowem, czasem zabaw i relacji. To niezwykłe doświadczenie, do którego przygotowywaliśmy się od ponad miesiąca, opiszemy na naszym profilu FB i w styczniowym wydaniu naszego newslettera. Jeśli go jeszcze nie otrzymujesz, koniecznie napisz do nas maila na: newsletterLO@samuel.pl. Natomiast już 4 grudnia, podczas porannej społeczności, podzielimy się świadectwem z tego lokalnego wyjścia misyjnego.

Grudzień z książką w ręku

Tematem przewodnim grudnia będzie KSIĄŻKA. Zapraszamy do biblioteki LO na cykl spotkań pt. „Grudniowe inspiracje literackie”. Będziemy odwiedzać również kl. 1 Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Samuel w ramach „Zimowych spotkań z książką”. Chcemy zaszczepić w naszych młodszych kolegach i koleżankach pasję do czytania.

W świątecznym klimacie

Grudzień to również czas prezentów. Nie czekamy na Wigilię, ale już 6 grudnia przygotowaliśmy niespodziankę. A do tego zaprezentujemy się w iście świątecznym wydaniu, bo tradycją w naszym LO jest Dzień Świątecznego Sweterka. Zobaczcie, jak wyglądało to w zeszłym roku. Z kolei dla tych z Was, którzy chcą uzupełnić swoje świąteczne ozdoby, zapraszamy na warsztat Anioły Bożonarodzeniowe. Własnoręcznie wykonane dzieła będą piękną ozdobą Waszych domów lub świetnym prezentem dla bliskich. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

  • Termin: 08.12 (piątek), godz. 13:20-15:20, sala A36
  • Prowadząca: Katarzyna Minkiewicz
  • Zapisy: katarzyna.minkiewicz@samuel.pl
  • Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Grudzień edukacyjnie

W tym miesiącu zakończymy dwa projekty: „Super Bowl” i „Na czym polega lecznicza moc sztuki?”. Jak zawsze ich uwieńczeniem będą podsumowujące je prezentacje. Przed świętami, nie ukrywamy, czeka nas duża dawka wiedzy, a nawet jej sprawdzenia, również w bardzo oficjalnej formie jaką są próbne egzaminu maturalne. W grudniu przystąpią do nich uczniowie klasy 3 i 4 pisząc egzaminy z przedmiotów, które rozszerzają. Planujemy również przeprowadzenie konkursu Spelling Bee – mało popularnego w Polsce, ale bardzo znanego w USA.

Grudniowa dawka sztuki i relacji

Możemy napisać, że jak co miesiąc – z czego bardzo się cieszymy – zawitamy do teatru. Tym razem obejrzymy i „Błękitny zamek” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. Boże Narodzenie świętować będziemy wspólną Wigilią, na której nie zabraknie dobrego jedzenia, prezentów, kolęd, a przede wszystkim refleksji nad znaczeniem tego, o czym czytamy w Ewangelii: „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało pośród nas”.

Życzymy Wam, aby wraz z decyzją przyjęcia prawdy Słowa Bożego przyszła do Was radość i pokój, pewność, że Bóg chce błogosławić wszystkim nie tyko w te święta, ale zawsze. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wspaniałego nadchodzącego Nowego Roku!

Kalendarium - grudzień

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej