Aktualności

Drzwi Otwarte – ostatnia szansa w maju

Data publikacji: 25 kwietnia, 2024

To już ostatnia szansa, by skorzystać z Drzwi Otwartych. W maju czekają na Was dwa terminy.

Przypominamy, że Drzwi Otwarte mają charakter praktycznych warsztatów. W maju poprowadzą je dla Was profesjonalistki w swojej dziedzinie: Aleksandra Rapacka-Grochala (psycholog) i Izabela Herman (coach kariety, life coach). Można wybrać jeden warsztat lub od razu zapisać się na oba.

Drzwi Otwarte - ostatnia szansaDrzwi Otwarte w maju – ostatnia szansa

17.05, godz. 9:20-13:00 – STAW CZOŁA PRZECIWNOŚCIOM! CZY KRYZYS MUSI BYĆ KRYZYSOWY?

Z pojęciem kryzysu wiążemy takie określenia jak przeszkoda, trudność, problem. Bez wątpienia – zgodnie z definicją – sytuacje kryzysowe to zdarzenia trudne, problemowe, często nowe. Takie, które wymagają od nas zmiany: reorganizacji myślenia, zachowań, uzupełnienia zasobów. Podczas zajęć poznamy sposoby radzenia sobie z trudnościami, przyjrzymy się swoim potrzebom i zasobom. Spróbujemy zrozumieć emocje, poznamy ich funkcje i sposoby przeżywania, a także dowiemy się, jak w zdrowy sposób rozładowywać ich nadmiar i gdzie szukać wsparcia.

Prowadząca: Aleksandra Rapacka-Grochala – psycholog, pedagog specjalny, psychoterapeuta

24.05, godz. 9:20-13:00 – ROLA WARTOŚCI W ŻYCIU ZAWODOWYM

Czy wartości, którymi kierujemy się w życiu osobistym mają znaczenie w naszym życiu zawodowym? Czy mają one odzwierciedlenie w codziennej pracy i mają wpływ na kształtowanie postaw zawodowych? Jakie wartości cenią pracodawcy? Zajęcia będą okazją do przyjrzenia się tym kwestiom. Porozmawiamy również o kompetencjach przyszłości, a w ramach podsumowania jesiennych warsztatów, wrócimy do tematu naszych mocnych i słabych stron oraz pasujących do nich zainteresowań i umiejętności.

Prowadząca: Izabela Herman – coach kariery, life coach, doradca zawodowy

To naprawdę ostatnia szansa! Nie przegap jej, zapisz się już dziś: dyrekcja.liceum@samuel.pl
Koniecznie odwiedź też nasz profil FB. Wpisując w lupkę #DrzwiOtwarte2023 zobaczysz, jak wyglądały zeszłoroczne zajęcia w ramach Drzwi Otwartych.

Drzwi Otwarte - ostatnia szansa

Pozostałe aktualności:

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej

Matura w 11 odsłonach

Matura bez wątpienia będzie tematem nr 1 w maju. Czeka nas aż 11 egzaminów. Oprócz egzaminów podstawowych uczniowie zdają wybrane przez siebie przedmioty na poziomie rozszerzonym. A zainteresowania czwartoklasistów są szerokie – od matematyki i informatyki, przez geografię, historię, aż po język polski i język angielski.

czytaj dalej