Aktualności

Kwiecień w Liceum

Data publikacji: 1 kwietnia, 2024

Wielkanocny poniedziałek, piękna pogoda i tydzień wolnego przed nami – kolejny miesiąc nie mógł rozpocząć się lepiej. Wypoczęci stawimy się na sesji fotograficznej, podczas której każdy z nas będzie miał swoje 5 minut. Szczególnie jednak czekamy na wspólne zdjęcie całego Liceum, które z każdym rokiem rośnie.

Kwiecień – czas świadectw, projektów i pożegnań

Kwietniowe społeczności będą czasem świadectw, bo każdy z nas ma historię Bożego działania w swoim życiu. Bez względu na to, czego w danym okresie doświadczamy, zawsze mamy coś, za co możemy być wdzięczni. Dzieląc się tym z innymi, oddajemy chwałę Bogu, przynosimy nadzieję i pobudzamy wiarę.

W kwietniu czeka nas kilka wyjątkowych projektów:

  • Do It Yourself – projekt licealnego ogródka, który zwieńczy majowe Garden Party,
  • Art Box Experience – pierwsza w Polsce immersyjna i cyfrowa przestrzeń multimedialna,
  • Akcja Żonkile – to już kolejna edycja akcji organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, której celem jest upamiętnienie wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Optymistycznie rozpoczęty kwiecień zakończymy nostalgicznie. Już 26 kwietnia pożegnamy czwartoklasistów. Choć cieszymy się, że przed nimi nowy etap, to jednak będzie nam bardzo brakować tej zacnej grupy, z którą bardzo się zżyliśmy.

Drzwi Otwarte i Noc w Liceum

Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich, którzy rozważają dołączenie do nas od września. Kwiecień to możliwość skorzystania z Drzwi Otwartych. W tym miesiącu czekają na Was dwa warsztaty:

  • 12.04 – KONTEKSTY SZTUKI NOWOCZESNEJ – plener malarski
  • 19.04 – COACHING – o co w tym wszystkim chodzi?

Zapraszamy Was również na zupełnie wyjątkowe i absolutnie niepowtarzalne wydarzenie przygotowane przez uczniów. Noc w Liceum (19.04) wydarzy się w tym roku szkolnym tylko raz, więc nie może Was tam zabraknąć. Zaplanowaliśmy m.in.:

  • spacer po liceum
  • escape room
  • grę terenową
  • seans filmowy
  • pyszne jedzonko

Więcej informacji i formularz zapisowy znajdziecie tutaj: https://bit.ly/noc-w-liceum

Kwiecień w liceum

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej