Aktualności

Czerwiec w LO Samuel

Data publikacji: 1 czerwca, 2024

Jak się mają nasze VIP-y? Tak, tak, God’s VIPs to nasi uczniowie, wszyscy nauczyciele, rodzice  Boże dzieci. Dzień dziecka to przecież święto każdego z nas! W tym roku przypada w weekend – mamy nadzieję, że każdy spędzi ten dzień radośnie. Tego Wam życzymy!

Czerwiec pełen wydarzeń

W czerwcu, oprócz uśmiechu, który wywołuje na naszych twarzach pogoda, będziemy mieli również inne powody do zadowolenia. Swoimi pasjami, umiejętnościami i wiedzą, w ramach Dni Talentów LO – Dni Otwartych, podzielą się nasi uczniowie. Będzie to też okazja, aby sprawdzić, kto ma większy talent w piłce siatkowej. Właśnie w czerwcu wielki mecz – uczniowie kontra nauczyciele. Będzie się działo! W tym miesiącu, już po raz trzeci, zapraszany na wernisaż prac klasy pierwszej. Tym razem odbędzie się on w trakcie wyjątkowego wydarzenia, jakim będzie Piknik 20-lecia Samuela. Szczegóły już wkrótce.

Co jeszcze zaplanowaliśmy dla naszych uczniów zanim wyjadą na wakacje? Digital Youth Forum, które organizowane jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Na licealistów czekają inspirujące wystąpienia prelegentów, wspólne odkrywanie pozytywnego, kreatywnego i bezpiecznego Internetu oraz spotkania ze specjalistami.
Czerwiec to również warsztaty. Tym razem zaprosiliśmy Panią Agnieszkę Marianowicz-Szczygieł, prezes Instytutu Ona i On, która poprowadzi warsztat „Meandry tożsamości”. O czym będzie mowa? O budowaniu swojej tożsamości w odniesieniu do rozumienia płci i seksualności we współczesnym społeczeństwie. Wszystko to w oparciu o badania naukowe i chrześcijańskie wartości.

Kolejny sezon Recharge tradycyjnie kończymy nocowaniem w szkole. Chyba nie musimy już przekonywać, że to świetny czas budowania relacji z Bogiem i ludźmi, dobrej zabawy i miłych niespodzianek.

Czerwiec – czas podsumowań

Jaki był ten rok? Do czego stanęliśmy w gotowości, zgodnie z myślą, która przyświecała nam przez ostatnich dziesięć miesięcy? Nad czym musimy jeszcze pracować?
W czerwcu spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie te pytania świadomi, że zmiana i nauka są procesem. My nie ustajemy. Biegniemy dalej. Choć po odebraniu świadectw mamy w planach odpoczynek. Wszak „wszystko ma swoją porę, a każde przedsięwzięcie swój czas.”

Uczniom i nauczycielom życzymy pięknych wakacji! Dziękujemy za ten rok. Rok, w którym jeszcze bardziej przekonaliśmy się, jak wspaniałą młodzieżą jesteście i jak wyjątkowy zespół tworzy kadra naszego Liceum. Dziękujemy Bogu za Was, za Jego prowadzenie i Jego wierność.

Czerwiec w LO Samuel

Pozostałe aktualności:

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej

Matura w 11 odsłonach

Matura bez wątpienia będzie tematem nr 1 w maju. Czeka nas aż 11 egzaminów. Oprócz egzaminów podstawowych uczniowie zdają wybrane przez siebie przedmioty na poziomie rozszerzonym. A zainteresowania czwartoklasistów są szerokie – od matematyki i informatyki, przez geografię, historię, aż po język polski i język angielski.

czytaj dalej