Aktualności

Zapraszamy na Drzwi Otwarte

Data publikacji: 3 stycznia, 2023

Pierwszy dzień stycznia to zwykle coś więcej niż Nowy Rok. To często początek zmian, a przynajmniej planów wprowadzenia nowych nawyków i postanowień, które wyznaczają krótko i długoterminowe cele. Ciekawi jesteśmy jakie są Wasze „New Year’s Resolutions” i jakie stosujecie metody, aby zamierzone cele były zrealizowane.

Bądź SMART planując zmiany

Aby upewnić się, że cele są jasne i osiągalne, można zastosować metodologię SMART. Zgodnie z nią każdy cel powinien być:

  • Sprecyzowany
  • Mierzalny
  • Osiągalny
  • Realny
  • Określony w czasie

Metoda SMART posiada również swoje rozszerzenie, nazywana jest wówczas SMARTER. Co oznacza końcowe -ER?

  • E – Exciting – Ekscytujący
  • R – Recorded – Zapisany

Zachęcamy, aby wyznaczane cele były również realizacją marzeń i wizji, które Bóg wkłada w serca każdego z nas. Zgodnie z tym, o czym czytamy w księdze Habakuka, warto je zapisać, z wiarą czekać na ich wypełnienie. Boże obietnice i Jego plany są bowiem nieodwołalne. Niech Nowy Rok będzie czasem pewności, że marzenia i wizje, które Bóg włożył do serca każdego z nas wypełnią się, niech to będzie rok zaufania Bogu we wszystkim, rok oglądania owoców wiary i Jego miłości.

„Widzenie dotyczy oznaczonego czasu i wypełni się niezawodnie. Jeżeli się odwleka, wyczekuj go, gdyż na pewno się spełni, nie opóźni się” ( Ha 2,3).

Nasze Liceum jest dowodem Bożej wierności i nieodwracalności Jego planów. Jesteśmy wdzięczni Bogu za powołanie naszej placówki i wizję dla Samuela. Dziękujemy Bogu za uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówek Samuel, z ufnością i ekscytacją patrząc w nowy 2023 rok.

Drzwi Otwarte & more

A co nas czeka w styczniu? Uczniowie będą zaangażowani w kolejne Miesięczne Projekty Międzyprzedmiotowe. Przed nami zakończenie semestru oraz przygotowanie do pierwszego w historii Liceum Samuel balu. Jak zawsze o wszystkim, na bieżąco będziecie mogli przeczytać na naszym profilu na Facebook’u. Już 13 stycznia pierwsze Drzwi Otwarte, realizowane w ramach projektowych piątków. Sprawdźcie zajęcia, które oferujemy i nie zwlekajcie z zapisaniem się. Można nie tylko uczestniczyć w ciekawych warsztatach, ale też poznać uczniów i nauczycieli, poczuć atmosferę Liceum Samuel. Informacje na temat Drzwi Otwartych pojawią się na stronie i w naszych SoMe jeszcze w tym tygodniu.

Otwarte szkolenia POWER UP – Przygotuj ich do lotów

Ciekawostką, która będzie miała inaugurację już w styczniu są szkolenia, prowadzone przez naszych nauczycieli. Mają one charakter otwarty. Zapraszamy więc wszystkich chętnych. Już 13 stycznia będziemy się szkolić w skutecznej komunikacji na warsztacie pt. “Od komunikacji do współpracy”. Więcej informacji w podanym wyżej linku.

Jak widzicie zapowiada się wiele okazji, w związku z którymi możemy zakończyć  styczniowe news’y słowami:
Do usłyszenia i do zobaczenia 😀

Drzwi Otwarte w styczniu

 

Pozostałe aktualności:

Intensywny luty i czas na odpoczynek

Fani lekkoatletyki wiedzą dobrze, że czasem przed samą metą dzieją się cuda. Luty to wprawdzie nie koniec roku szkolnego, ale wielkimi krokami zbliżamy się do śródrocznych podsumowań. I choć już wszyscy myślimy o feriach zimowych, to jednak nie spoczywamy na laurach.

czytaj dalej

Drzwi Otwarte 2023

Już od stycznia aż do końca roku szkolnego otwieramy nasze progi dla kandydatów do liceum. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne warsztaty, w których udział może wziąć każdy zainteresowany naszą szkołą. Takie Drzwi Otwarte to najlepszy sposób, by poznać nasze liceum. Wybierz interesujący Cię temat zajęć i zapisz się. Do zobaczenia w Samuelu!

czytaj dalej