Aktualności

Zapraszamy na Drzwi Otwarte

Data publikacji: 3 stycznia, 2023

Pierwszy dzień stycznia to zwykle coś więcej niż Nowy Rok. To często początek zmian, a przynajmniej planów wprowadzenia nowych nawyków i postanowień, które wyznaczają krótko i długoterminowe cele. Ciekawi jesteśmy jakie są Wasze „New Year’s Resolutions” i jakie stosujecie metody, aby zamierzone cele były zrealizowane.

Bądź SMART planując zmiany

Aby upewnić się, że cele są jasne i osiągalne, można zastosować metodologię SMART. Zgodnie z nią każdy cel powinien być:

  • Sprecyzowany
  • Mierzalny
  • Osiągalny
  • Realny
  • Określony w czasie

Metoda SMART posiada również swoje rozszerzenie, nazywana jest wówczas SMARTER. Co oznacza końcowe -ER?

  • E – Exciting – Ekscytujący
  • R – Recorded – Zapisany

Zachęcamy, aby wyznaczane cele były również realizacją marzeń i wizji, które Bóg wkłada w serca każdego z nas. Zgodnie z tym, o czym czytamy w księdze Habakuka, warto je zapisać, z wiarą czekać na ich wypełnienie. Boże obietnice i Jego plany są bowiem nieodwołalne. Niech Nowy Rok będzie czasem pewności, że marzenia i wizje, które Bóg włożył do serca każdego z nas wypełnią się, niech to będzie rok zaufania Bogu we wszystkim, rok oglądania owoców wiary i Jego miłości.

„Widzenie dotyczy oznaczonego czasu i wypełni się niezawodnie. Jeżeli się odwleka, wyczekuj go, gdyż na pewno się spełni, nie opóźni się” ( Ha 2,3).

Nasze Liceum jest dowodem Bożej wierności i nieodwracalności Jego planów. Jesteśmy wdzięczni Bogu za powołanie naszej placówki i wizję dla Samuela. Dziękujemy Bogu za uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówek Samuel, z ufnością i ekscytacją patrząc w nowy 2023 rok.

Drzwi Otwarte & more

A co nas czeka w styczniu? Uczniowie będą zaangażowani w kolejne Miesięczne Projekty Międzyprzedmiotowe. Przed nami zakończenie semestru oraz przygotowanie do pierwszego w historii Liceum Samuel balu. Jak zawsze o wszystkim, na bieżąco będziecie mogli przeczytać na naszym profilu na Facebook’u. Już 13 stycznia pierwsze Drzwi Otwarte, realizowane w ramach projektowych piątków. Sprawdźcie zajęcia, które oferujemy i nie zwlekajcie z zapisaniem się. Można nie tylko uczestniczyć w ciekawych warsztatach, ale też poznać uczniów i nauczycieli, poczuć atmosferę Liceum Samuel. Informacje na temat Drzwi Otwartych pojawią się na stronie i w naszych SoMe jeszcze w tym tygodniu.

Otwarte szkolenia POWER UP – Przygotuj ich do lotów

Ciekawostką, która będzie miała inaugurację już w styczniu są szkolenia, prowadzone przez naszych nauczycieli. Mają one charakter otwarty. Zapraszamy więc wszystkich chętnych. Już 13 stycznia będziemy się szkolić w skutecznej komunikacji na warsztacie pt. „Od komunikacji do współpracy”. Więcej informacji w podanym wyżej linku.

Jak widzicie zapowiada się wiele okazji, w związku z którymi możemy zakończyć  styczniowe news’y słowami:
Do usłyszenia i do zobaczenia 😀

Drzwi Otwarte w styczniu

 

Pozostałe aktualności:

Listopad pełen wdzięczności

Listopad skłania nas do refleksji i zadumy. W naszym liceum będzie to również czas wyrażania wdzięczności za ludzi i to wszystko, co mamy. Oprócz okazji do świętowania, czeka nas także wiele projektów, wydarzeń i spotkań z ciekawymi ludźmi. Po raz pierwszy całym liceum weźmiemy udział w konferencji Global Leadership Summit.

czytaj dalej

Zajęcia dodatkowe

Piątkowe popołudnia to czas na zajęcia dodatkowe. W ten sposób rozwijamy nasze pasje i zainteresowania. Skupiamy się również na potrzebach innych, angażując się w wolontariat na rzecz społeczności szkolnej, a także lokalnej, poza murami naszej szkoły.

czytaj dalej