Aktualności

3M – maj, matura, misja

Data publikacji: 1 maja, 2023

Maj – zielono, słonecznie, wypoczynek i relaks… Ups, nie dla wszystkich. Dla maturzystów to ostatnie dni powtórzeń i egzaminów, zamknięcie jednych drzwi i wejście w kolejny etap ich życia. Maturzystom życzymy powodzenia, a organizatorom matur dobrej kawy na dzień dobry o świcie 🙂

Majowy wyjazd misyjny

Realizując wizję i misję placówek Samuel uczniowie klasy 3 wyjeżdżają na tygodniowy wyjazd misyjny. Jest to spójne z tym, co cztery lata temu Bóg włożył w nasze serca –  marzenie dotyczące powstającego wtedy Liceum Samuel. Wtedy to zespół Liceum podjął decyzję, że jednym z głównych celów naszej placówki będzie przygotowanie uczniów do służenia innym (więcej o misji i wizji LO). Dotąd robiliśmy to lokalnie, w tym roku szkolnym przyszedł wreszcie czas na zagraniczny wyjazd misyjny. Już 5 maja klasa 3 wyjeżdża na tygodniową misję do Czech.

Do tego wyjazdu uczniowie są przygotowywani w procesie uczniostwa i poprzez mentoring, a także czerpiąc z poprzednich doświadczeń służenia lokalnej społeczności. W czeskim Ołomuńcu będą służyć w bardzo praktyczny sposób poprzez:

  • prace porządkowe,
  • służenie w Centrum Rodziny (Rodinné centrum Provázek),
  • poprowadzenie programu dla dzieci podczas niedzielnego nabożeństwa.

Dla nich będzie to też czas budowania i wzmacniania relacji z Bogiem i ze sobą nawzajem. Dziękujemy za modlitwę, słowa zachęty, wsparcie finansowe poprzez zakupy w Kawiarence na Rogu oraz bezpośrednie darowizny na ten cel. Błogosławimy Wasze otwarte serca.

Co jeszcze czeka nas w maju?

  1. W pierwszą majową sobotę, rodzinnie: uczniowie, rodzice i nauczyciele spotykają się w Teatrze Polskim na sztuce Sławomira Mrożka „Tango”.
  2. W ramach realizacji jednego z Miesięcznych Projektów Międzyprzedmiotowych czekają nas bardzo ciekawe wydarzenia: wykład o konstytucjach na świecie, rozprawa sądowa, a także spotkanie z Sędzią Sądu Okręgowego.
  3. Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Jedni drugim”, aktywizującym wolontariuszy do współpracy i integracji międzypokoleniowej w naszej dzielnicy. 30 maja klasa 1 oraz dwóch uczniów z klasy 2 i 3 przeprowadzi warsztaty pt. „Komunikacja międzypokoleniowa” w Wawerskim Klubie Seniora.
  4. Przed nami ostatnie dwa terminy Drzwi Otwartych w ramach projektowych piątków – nie zwlekajcie, zapiszcie się. To świetna okazja doświadczenia atmosfery naszej szkoły i zdobycia praktycznych umiejętności. Zapraszamy!

maj

Pozostałe aktualności:

Dni Otwarte – poznaj nas w 3 dni

Odwiedź nas w Dni Otwarte. 3 dni, 9 różnych warsztatów, wernisaż, Kawiarenka na Rogu, klub filmowo-dyskusyjny “Spotkajmy się” i turniej piłki siatkowej na wesoło.

czytaj dalej

Wielkanoc i nie tylko

Zanim przyjdzie czas na świętowanie Wielkanocy, kwiecień rozpoczniemy od podsumowania projektów realizowanych w ostatnim miesiącu. Jeden z nich dotyczy wieczerzy, którą spożył Jezus z Apostołami. Tradycyjna wieczerza paschalna była świętowaniem przez Żydów wyjścia z ziemi egipskiej pod wodzą Mojżesza. Licealiści postanowili przeżyć to wydarzenie zgodnie z tradycją tego święta. Z tej okazji przygotują specjalny posiłek – wieczerzę paschalną.

czytaj dalej

Startujemy w drugi semestr

Drugi semestr właśnie się rozpoczął, a wraz z nim spieszymy z kolejną garścią news-ów. Przed nami nowe cykliczne wydarzenia, warsztaty i start rekrutacji na rok 2023/2024.

czytaj dalej