Public Speaking Contest – 26.04.2022

Data publikacji: 5 kwietnia, 2022

Public Speaking Contest to konkurs, którego celem jest popularyzowanie form wypowiedzi publicznej ze szczególną dbałością o poprawną dykcję, artykulację, intonację i modulację głosu oraz komunikację. Uczestnicy mają możliwość doskonalenia umiejętności wyrażania własnych poglądów, które publicznie przedstawią swoim rówieśnikom.

Już 26.04 licealiści Samuela wezmą udział w etapie szkolnym konkursu, w dwóch kategoriach: 1. uczniowie, którzy uczą się języka angielskiego jako obcego, 2. uczniowie, dla których język angielski nie jest językiem obcym.

Jury konkursowe oceni:

• CONTENT – czyli treść prezentacji i jej kompozycję (pełna realizacja tematu, adekwatne przykłady, logiczna struktura, tj. wprowadzenie, rozwinięcie i zakończenie);
  • LANGUAGE – czyli bogactwo oraz poprawność użytego słownictwa i struktur gramatycznych oraz właściwy styl wypowiedzi;
  • PHONOLOGY – czyli poprawną wymowę, właściwy akcent wyrazowy i zdaniowy oraz intonację;
  • BODY LANGUAGE – czyli przekaz pozawerbalny (postawa ciała, gestykulacja i mimika adekwatne do przekazywanych treści, kontakt wzrokowy ze słuchaczami);
  • APPEAL – czyli siłę przekazu głosowego (płynność i naturalność wypowiedzi, umiejętne operowanie głosem – stosownie do omawianych treści i wyrażanych emocji);
  • GENERAL IMPRESSION – czyli wrażenie ogólne (zaangażowanie w wypowiedź, umiejętność zainteresowania słuchaczy prezentowanymi treściami, kontakt z publicznością).

Laureaci etapu szkolnego wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w poszczególnych miastach pomiędzy kwietniem a czerwcem 2022 r. Finał ogólnopolski odbędzie się 16 września 2022 r. w Poznaniu w trakcie dorocznej konferencji IATEFL Poland – organizatora konkursu.

Więcej informacji oraz regulamin konkursowy: https://iatefl.org.pl/public-speaking-contest/