Aktualności

5 dni i mnóstwo atrakcji podczas Dni Talentów LO – Dni Otwartych

Data publikacji: 4 czerwca, 2024

Przed nami aż pięć Dni Talentów LO! Zapraszamy kandydatów do liceum i wszystkich, którzy myślą o zmianie szkoły od września. Dni Talentów LO mają formę Dni Otwartych. Wystarczy wybrać interesujące Cię zajęcia i wysłać zgłoszenie: dyrekcja.liceum@samuel.pl

Na uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszego LO. W programie m.in.

 • podróż do USA i próba uzyskania amerykańskiego obywatelstwa,
 • pełne kolorów doświadczenia chemiczne,
 • emocjonująca rozprawa sądowa,
 • potyczki z kodowaniem,
 • mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele
 • wernisaż i licytacja prac uczniów podczas Pikniku 20-lecia Samuela.

Dni Talentów LO – terminy i tematyka:

 • 10 czerwca (poniedziałek), godz. 11:10-13:00 – DESTINATION NEW YORK

Podczas warsztatów udamy się w podróż do USA. Wyjazd będzie miał bardzo konkretny cel – spróbujemy uzyskać amerykańskie obywatelstwo. Spodziewajcie się więc odprawy celnej po wylądowaniu i wizyty w biurze prawnika imigracyjnego, który pomoże nam w załatwieniu formalności. Nasza przygoda zakończy się testem na obywatelstwo i 3-częściowym egzaminem z języka angielskiego obejmującym czytanie, pisanie i mówienie.

Prowadzący: Amanda Pecyna i uczniowie rozszerzający język angielski

 • 11 czerwca (wtorek), godz. 09:45-10:55 – MECZ SIATKÓWKI – licealiści kontra nauczyciele

W zeszłym roku podczas Dni Talentów LO graliśmy w „siatkę na wesoło”. W tym roku idziemy o krok dalej. Zapowiada się ostra rozgrywka między licealistami a nauczycielami. Kto wykaże się większą zwinnością i siłą uderzenia? A może chodzi raczej o umiejętność pracy w zespole? Emocji z pewnością nie zabraknie, niezależnie od tego, kto wygra ten mecz.

 • 11 czerwca (wtorek), godz. 12:35-13:55 – CHEMIA NA KOLOROWO

W czasie spotkania z chemią zajmiemy się reakcjami utleniania i redukcji w dwóch chemicznych doświadczeniach: kameleonie chemicznym i zegarze chemicznym jodowym. Porozmawiamy o reakcjach redoks w tych doświadczeniach i spróbujemy zapisać ich równania. Zegar chemiczny jodowy wykorzystamy do potwierdzenia tezy: „Szybkość reakcji chemicznej zależy od stężenia substratów”.

Prowadzący: Dorota Truszkowska i uczniowie rozszerzający chemię

 • 12 czerwca (środa), godz. 09:20-11:00 – PAŃSTWO IZRAEL NA ŁAWIE OSKARŻONYCH!

Nasi licealiści nie boją się kontrowersyjnych tematów! Przed naszym sądem – państwo Izrael, oskarżone o bezpodstawne zaanektowanie Jerozolimy i Zachodniego Brzegu Jordanu oraz brutalne traktowanie narodu palestyńskiego. Jak w prawdziwym sądzie – będzie obrońca i oskarżyciel. Będą świadkowie, będzie i ława przysięgłych. Będzie walka na argumenty, fakty na temat historii regionu oraz popis oratorskich umiejętności.

Prowadzący: Marta Boboli, Joanna Piechal, Jakub Pytel i uczniowie rozszerzający język polski, geografię, historię

 • 13 czerwca (czwartek), godz. 09:20-11:00 – DO CZEGO MI SIĘ TO PRZYDA W ŻYCIU?

Uczestnicy przyjrzą się kilku bardzo przydatnym zastosowaniom informatyki. Począwszy od bardzo teoretycznych, jak przeliczanie liczb w systemie dwójkowym, ósemkowym i szesnastkowym, przejdą do podstaw języka Python, w którym napiszą prostą grę. Poćwiczą podstawy modelowania trójwymiarowego na platformie Blender, przyjrzą się wykorzystaniu „wydruków” 3D w życiu codziennym i poznają podstawy edycji filmów. A to wszystko w jednym, super praktycznym bloku!

Prowadzący: Magdalena Adamiec i uczniowie rozszerzający informatykę

 • 14 czerwca (piątek), godz. 16:00-19:00 – WERNISAŻ I LICYTACJA PRAC UCZNIÓW KL. 1

Wernisaż to wisienka na torcie Dni Talentów LO. Podczas wystawy zaprezentujemy prace uczniów kl. 1, którzy przez cały rok szkolny poznawali kolejne epoki w sztuce pod czujnym okiem Katarzyny Minkiewicz. Prezentacja i licytacja ich dzieł odbędzie się podczas Pikniku 20-lecia Samuela. Przygotujcie portfele! Kto wie, które z prezentowanych prac wkrótce będą miały wartość kolekcjonerską. W ubiegłych latach wernisaże cieszyły się sporym zainteresowaniem odwiedzających: galeria z 2022 roku, galeria z 2023 roku.

Dni Talentów LO

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej

Matura w 11 odsłonach

Matura bez wątpienia będzie tematem nr 1 w maju. Czeka nas aż 11 egzaminów. Oprócz egzaminów podstawowych uczniowie zdają wybrane przez siebie przedmioty na poziomie rozszerzonym. A zainteresowania czwartoklasistów są szerokie – od matematyki i informatyki, przez geografię, historię, aż po język polski i język angielski.

czytaj dalej