Aktualności

Intensywny luty i czas na odpoczynek

Data publikacji: 1 lutego, 2023

Fani lekkoatletyki wiedzą dobrze, że czasem przed samą metą dzieją się cuda. Wprawdzie to jeszcze nie koniec roku, ale wielkimi krokami zbliżamy się do śródrocznych podsumowań. I choć już wszyscy myślimy o feriach zimowych, to jednak nie spoczywamy na laurach. Pierwsze dni lutego to bardzo intensywna praca. Przed nami klasyfikacja śródroczna, więc pracujemy do końca, aby nasze stopnie były zadawalające. Później czeka nas próbna matura, którą śmiało można porównać do trzydniowego maratonu. Na start język angielski (ciekawe jakie tematy będą do wyboru), potem język polski i matematyka. Damy radę? Oczywiście!

„Bo jak nie my to kto?
Bo jak nie my to nikt
Tego… lepiej nie zrobi tu!

GOŚCIE, GOŚCIE…

Za to w czwartki i ostatni poniedziałek lutego będziemy mieli gości!

  • 2 lutego odwiedzą nas Amerykanie, którzy prowadzą warsztaty na temat przekazywania Ewangelii. Jak rozpocząć rozmowę o Jezusie? Jak odpowiedzieć na pojawiające się pytania? Niby oczywiste, ale pewnie w rzeczywistości już tak proste nie jest. Dobrze więc posłuchać, jak robią to inni.
  • 9 lutego będziemy gościć Pana Sylwestra Perytę, osobę niewidomą, działającego między innymi w Polskim Związku Niewidomych oraz Europejskim Parlamencie Osób Niepełnosprawnych. Prywatnie Pan Sylwester jest dziadkiem naszej koleżanki z klasy pierwszej.
  • 27 lutego, już po feriach, odwiedzą nas Zofia i Marek Charis prowadzący misję w Afryce.

DRZWI OTWARTE – LUTY

Luty to również dwie niepowtarzalne okazje, by samemu doświadczyć, jak wygląda nauka w naszym LO. Śmiało możemy powiedzieć, że udział w Drzwiach Otwartych może zmienić Twoje życie. Do wyboru dwa mega ciekawe i praktyczne warsztaty:

  • 3.02 – ASERTYWNOŚĆ – CO TO WŁAŚCIWIE ZNACZY? – warsztat o tym, jak mądrze stawiać granice, podczas którego zdiagnozujemy nasze własne postawy i poćwiczymy umiejętność wyrażania komunikatów „ja”, odmawiania i asertywnego wyrażanie złości.
    Prowadząca: Aleksandra Rapacka-Grochala
  • 10.02 –  KLUB FILMOWO-DYSKUSYJNY “SPOTKAJMY SIĘ” – tutaj każdy ma szansę wypowiedzieć głośno swoje myśli. Tu poznasz ciekawych ludzi i nabędziesz umiejętności społecznych, z którymi śmiało przejdziesz przez życie. Na co więc czekać? Zapisz się i przyjdź!
    Prowadząca:  Izabella Białek

Relacje z Drzwi Otwartych możesz śledzić na naszych profilach na FBIG.

W lutym czekają nas też niespodzianki, ale że niespodzianka musi nią pozostać, powiemy tylko, że będzie „z miłością”. A potem, na puchowej, białej chmurce, jak amor z obrazka, pofruniemy na dwutygodniową przerwę zimową. Dużo śniegu i czasu na odpoczynek – tego mamy nadzieję, że nikomu nie zabraknie.

Luty 2023 - kalendarium

 

Pozostałe aktualności:

Nowy rok szkolny

W nowy rok szkolny wkraczamy pod hasłem „Bądź gotowy”, zainspirowani wersetem z Ks. Izajasza 6,8: „Oto jestem, poślij mnie”. Kontynuujemy sprawdzone, cieszące się zainteresowaniem i ważne dla nas inicjatywy. Weźmiemy również udział w akcjach ogólnokrajowych.

czytaj dalej

Nowe projekty od września 2023

Projektowe podejście do nauki doskonale łączy efektywne przyswajanie wiedzy z praktycznym jej wykorzystaniem. Tak właśnie uczymy się w Liceum Samuel! A od września planujemy nowości – 3 różne projekty całoroczne.

czytaj dalej