Aktualności

Nowy rok szkolny

Data publikacji: 1 września, 2023

Z nowym rokiem szkolnym tradycyjnie kojarzymy 1 września, ale tegoroczny rozpoczynamy 4 dnia tego miesiąca. Mając za sobą słoneczne wakacje, pełni optymizmu wracamy do pracy. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy!

Nowy rok szkolny – co nas czeka?

Tematem tego roku szkolnego jest „Bądź gotowy”, a wersetem przewodnim cytat z Księgi Izajasza 6,8: „Oto jestem, poślij mnie”. W nowym roku kontynuujemy sprawdzone, cieszące się zainteresowaniem i ważne dla nas inicjatywy, tj. The Good News Tuesday, Impact Prayer Group oraz Kawiarenkę na Rogu. Wracamy do czasu relacji z uczniami i nauczycielami w ramach spotkań Brunch with the Principal. Dobrą okazją do zacieśniania więzi będzie również wyjazd integracyjny oraz inauguracja nowego sezonu RECHARGE, który rozpoczniemy nocowaniem w szkole. 😀

We wrześniu czeka nas również Dzień Samuela, czyli święto naszych trzech placówek. Spędzimy ten czas razem z dziećmi i młodzieżą z Chrześcijańskiego Przedszkola SamuelChrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Samuel.

Zamiast większości typowych apeli czy przedstawień będziemy nadal realizować Miesięczne Projekty Międzyprzedmiotowe, stawiając m.in. na umiejętność pracy w grupie, wyszukiwania informacji, organizacji czasu, zarządzania ludźmi i wystąpień publicznych.

Akcje ogólnokrajowe i międzynarodowe

Już od 12 lat początek września to wspólne czytanie wybranego przez Prezydenta RP dzieła literatury polskiej w ramach akcji Narodowe Czytanie. W tym roku jest to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Oczywiście dołączamy! Wrzesień to również inauguracja Akcji Sprzątanie Świata, organizowanej w Polsce po raz trzydziesty. Do nauki języków obcych zachęcamy zawsze, ale 26 września, podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych będziemy na to zwracać szczególną uwagę.

Pierwszy miesiąc roku szkolnego zapowiada ekscytująco!

nowy rok szkolny

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej