Aktualności

Listopad pełen wdzięczności

Data publikacji: 1 listopada, 2023

W listopad wchodzimy korzystając z całego tygodnia wolnego od zajęć szkolnych. To czas nie tylko na odpoczynek, ale także dni spędzone z rodziną i przyjaciółmi oraz przestrzeń na zatrzymanie się i refleksje. Z wdzięcznością wspominamy, tych, których nie ma już z nami, ale którzy pozostali w naszych sercach i pamięci.

Dziękujemy Bogu, że część z nas mogła poznać, być koleżanką, kolegą, uczennicą, uczniem wspaniałych nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły podstawowej: Katarzyny Nowaczyńskiej, Małgorzaty Lipert, Marty Krajewskiej, a także nauczyciela matematyki i fizyki szkoły podstawowej i liceum – Marka Iwańczuka. Tak wielu z nas pamięta niesamowitą koleżankę, uczennicę, absolwentkę naszego gimnazjum Karolinę Kontusz. Życie każdej z tych osób było ważne, życie każdej z tych osób nadal jest ważne.

Wspominamy też naszych bliskich: babcię, dziadka, rodzica, siostrę, brata, przyjaciela, sąsiada… Dziękujemy Bogu za każdą chwilę, którą nam dał z tymi osobami. Modlimy się o pokój dla tych, którzy nadal zmagają się z bólem braku obecności kogoś im bliskiego.

listopad pełen wdzięcznościThankful November – listopad pełen wdzięczności

Listopad poświęcimy tematowi wdzięczności za tych, którzy byli i są w naszym życiu, za to, co mamy. Chcemy mieć postawę szacunku i gotowości służenia Bogu i ludziom. Akcja Thankful November to nie tylko „gratitude jar”, który mamy nadzieję zapełnić myślami pełnymi wdzięczności, ale też mnóstwo wydarzeń celebrujących i praktykujących wdzięczną postawę serca i wynikające z tego działanie.

Odwiedź nas na 2. piętrze, gdzie na kominku czekać będzie nasz słoik wdzięczności, napisz na karteczce za co jesteś wdzięczny i umieść karteczkę w słoiku. Możesz też swoją myśl wdzięczności wysłać do nas mailowo, a my dołączymy ją do pozostałych.

GLS - listopad

Listopadowe projekty

Już od początku miesiąca ruszymy z kolejnymi projektami i będzie się działo – od projektu Samuel Super Bowl po temat arteterapii. Połączymy się online z cheerleaderką amerykańskiej drużyny futbolowej i spotkamy się z jedynym na świecie człowiekiem z niepełnosprawnościami, który zdobył dwa bieguny ziemskie. Niezwykle ciekawie zapowiada się Celebration Week – kto już wie, ten szykuje super outfity na cztery wyjątkowe dni. Będą też warsztaty i część z nich przeprowadzimy jako zajęcia otwarte. Koniecznie obserwujcie nasz profil na FB, gdzie będziemy informować o wszystkim i ogłosimy zapisy.

Nasi czwartoklasiści wejdą w listopad tanecznym krokiem, rozpoczynając przygotowania do balu studniówkowego. Wszyscy razem świętować będziemy Dzień Licealisty. Weźmiemy również udział w niesamowitym wydarzeniu – Global Leadership Summit. Młodszą wersją tej konferencji będzie GLS Next Gen, której jesteśmy współorganizatorami.

Listopad zamkniemy świętując przy stołach amerykańskim obiadem dziękczynienia i polską kolacją dziękczynną. Tym razem kolacją i wspólnym czasem przed Bogiem chcemy wyrazić wdzięczność liderom wspólnot i kościołów, którzy prowadzą dzieci i młodzież. W zeszłym roku wyglądało to tak.

listopad 2023

Pozostałe aktualności:

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej

Matura w 11 odsłonach

Matura bez wątpienia będzie tematem nr 1 w maju. Czeka nas aż 11 egzaminów. Oprócz egzaminów podstawowych uczniowie zdają wybrane przez siebie przedmioty na poziomie rozszerzonym. A zainteresowania czwartoklasistów są szerokie – od matematyki i informatyki, przez geografię, historię, aż po język polski i język angielski.

czytaj dalej