Aktualności

Marzec – czas modlitwy i postu

Data publikacji: 1 marca, 2024

Misja, modlitwa i post

Marzec będzie bardzo szczególnym czasem w naszym Liceum. W dniach od 4 do 27 marca będziemy w okresie modlitwy i postu. To również czas przygotowania do wyjścia misyjnego „Serve the City”. Służenie w miejscach, jakie wierzymy pokazuje nam Bóg, w okresie przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą staje się już naszą tradycją. Działamy w ten sposób celowo, gdyż chcemy wspierać innych i być przygotowani do wyjazdu misyjnego w klasie 3. Wierzymy, że bycie zaangażowanym w lokalną służbę to najlepszy sposób, by osiągnąć oba te cele.

Wspólne świętowanie i czas na poezję

Ostatni dzień przed wiosenną przerwą to świętowanie Wielkanocy. Kończąc post przygotujemy wspólnie wielkanocne śniadanie i razem będziemy cieszyć się ze zmartwychwstania naszego Pana. W marcu przypadają również dwa bardzo ważne dni, które lubimy celebrować – Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Zamierzamy świętować rodzinnie i dość nietypowo. Rozegramy turniej Familiady i będziemy częstować się przygotowanymi przez nas wypiekami.

Skoro marzec, to również pierwszy dzień wiosny, którą przywitamy w jej kolorach. No entry dla tych, którzy zaprezentują się w szarościach. Zakładamy kolor zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony i każdy inny, który przyzywa wiosnę i nią pachnie. W tym samym dniu obchodzić będziemy także Światowy Dzień Poezji. Święto to zostało zainicjowane przez UNESCO w 1999 roku. Ma ono „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Nasi licealiści (i nauczyciele) nie tylko czytają, ale również piszą. Zajrzyjcie na nasz profil FB, gdzie znajdziecie 3 utwory zgłoszone do rozegranego w lutym konkursu „Miniatury Poetyckie”. Znajdziecie tam zwycięskie haiku autorstwa Michała z kl. 2 oraz dwa wyróżnione utwory napisane przez Amelię z kl. 3 oraz naszą nauczycielkę języka angielskiegoPanią Amandę Pecynę. Z kolei w poezję Gałczyńskiego zanurzymy się oglądając spektakl w Teatrze Muzycznym „Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych”.

Intelektualne wyzwania

Nie samym świętowaniem żyje jednak licealista. Przygotowujemy się do sporego wysiłku umysłowego, tym razem z zakresu nauk ścisłych. Przed nami Mini Olimpiada Matematyczna Mat-Samuel. Ciekawi jesteśmy jej wyników, a jeszcze bardziej tego, co przyniosą próbne egzaminy maturalne. Z tym drugim wyzwaniem nasi 4-klasiści zmierzą się już niedługo, w dniach 18-20 marca. Życzymy Wam powodzenia!

W marcu zapoznamy się również z efektami realizowanych od lutego projektów. Przed nami prezentacje w ramach MPM-ów, czyli Miesięcznych Projektów Międzyprzedmiotowych. O projektowym podejściu do nauki, jakie realizujemy w naszym LO możecie przeczytać więcej tutaj.

Marcowe Drzwi Otwarte

Kontynuujemy cotygodniowe aktywności i w tym miesiącu również zapraszamy Was na Drzwi Otwarte. To bardzo ciekawe i praktyczne warsztaty, które są najlepszym sposobem na sprawdzenie, jak wygląda nauka w naszym LO. Kandydatów do liceum zachęcamy do zapisów.

Marzec - czas postu i modlitwy

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej