Aktualności

Czerwiec w LO Samuel

Data publikacji: 7 czerwca, 2023

Jaki miesiąc rozpoczyna się słodziaśnie? Oczywiście czerwiec – Dniem Dziecka. Czasem denerwuje nas, kiedy jesteśmy traktowani „jak dzieci”, ale takiego święta sobie nie odmówimy. Jak spędzimy ten dzień? Przypada w czwartek, kiedy to działa nasza Kawiarenka na Rogu. Z pewnością, jak zawsze, będzie coś pysznego, ale ze względu na ten dzień również coś wyjątkowego. Zapraszamy wszystkich – wszak dzieckiem jest się całe życie.

Eko czerwiec – kiermasz podręczników

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, ostatnie sprawdziany, zaliczenia, lekcje. Czerwiec to dobry czas, by pożegnać się z naszymi podręcznikami. W myśl ekonomicznego i ekologicznego podejścia podczas Kiermaszu Podręczników (7 czerwca) sprzedamy młodszemu rocznikowi i kupimy od starszego księgi do zgłębiania wiedzy od września.

Ładujemy baterie – Recharge i zielona szkoła

Zamknięcie sezonu Recharge to cały dzień razem: ze sobą nawzajem i z Bogiem, a do tego nocowanie w szkole. Z naładowanymi bateriami ruszamy w Polskę. W tym roku postanowiliśmy wyprzedzić wszystkich i zanim rozpoczną się wakacje i plaże będą obstawione leżakami, my przejmiemy Bałtyk. Wyjeżdżamy do Gdańska – tam nas szukajcie od 19 do 21 czerwca.

Dni talentów Samuela – Dni Otwarte

W tym miesiącu czeka nas mnóstwo atrakcji, cześć z nich będzie otwarta dla osób spoza naszej społeczności. To ostatni dzwonek, żeby odwiedzić nas i samemu przekonać się, jak wygląda nauka w LO Samuel. Podczas Dni Talentów LO podzielimy się z Wami naszymi zainteresowaniami i przeprowadzimy warsztaty wraz z nauczycielami prowadzącymi przedmioty na poziomie rozszerzonym. To doskonały sposób, aby poznać naszą społeczność i zasmakować tego, jak wiedza i praktyczne umiejętności mogą być przekazywane w ciekawy sposób. Zapraszamy! Więcej informacji na temat Dni Otwartych. 

W ramach Dni Otwartych odbędzie się również wernisaż prac klasy 1, który staje się tradycją naszej szkoły. Podczas wystawy prezentowane będą prace uczniów, które tworzyli podczas zajęć plastycznych podróżując przez różne epoki w sztuce. Serdecznie zapraszamy.

Piknik „Powitanie lata”

To kolejna możliwość, aby odwiedzić Samuela. Na to wydarzenie zapraszamy całymi rodzinami. Dla naszej społeczności tradycyjnie to święto rodziny: naszej – Samuelowej i naszych rodzin, mamy, taty i każdego dziecka. W tym roku rozszerzamy jednak formułę! Piknik jest częścią Festiwalu Świdermajer – Festiwal na Linii. Oprócz atrakcji typowo piknikowych (dmuchańce, gigantyczne bańki mydlane, konkurencje cyrkowe i wiele innych), przygotowaliśmy również quiz wiedzy na temat Świdermajerów oraz przedstawienie dla dzieci pt.: „Księżniczka Fifi – sztuka w III aktach, czyli co się wydarzyło na Linii Otwockiej” w reżyserii Katarzyna Przybyłowicz.

A gdzie my będziemy? Jak to gdzie? W strefie chill, na stacji Radość. Tam serwować będziemy dla Was kawkę, herbatę mrożoną i dużo smakołyków – idealne na upalny czerwiec. Mamy też dla Was sporo praktycznych i tych mniej praktycznych atrakcji, więc wpadajcie.

Nowości od września!

Na sam koniec zdradzimy Wam news: od września czekają na licealistów trzy nowe formuły zajęć. Nie przegapcie tych wiadomości! Znajdziecie je na stronie i w naszych wakacyjnych postach na Facebook’u.

Kochani, to był piękny rok. Jesteśmy wdzięczni Bogu, zespołowi LO, uczniom i rodzicom. Każdy dzień i każda relacja ubogaciły nasze życie. Czasem było trudno, czasem było zmęczenie, zdarzało się nawet, że pojawił się stres, ale trudności przezwyciężamy, z odwagą idziemy dalej, korzystając z każdego doświadczenia. Edukacja i praca w takiej szkole jak Liceum Samuel to czysta przyjemność.

Wracamy za dwa miesiące, a tymczasem klikamy „log out”.

czerwiec

 

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej