Aktualności

Styczeń – przyjmij Boże zaproszenie i sięgnij po nowe

Data publikacji: 1 stycznia, 2024

Boże zaproszenie

Kiedy zaczyna się nowy rok, przychodzą do nas myśli o zmianie. Niektórzy z nas podejmują noworoczne postanowienia, inni bardziej niż kiedykolwiek otwierają się na marzenia. Nawet jeśli to, co pojawia się w naszej głowie i sercu jest od Boga, to nie wystarczy nasza dobra wola, plan, dyscyplina. Bóg zaprasza nas do osobistej relacji z Nim samym. Tylko z Nim nasze życie może zmienić się na trwałe, może być pełne. Boża miłość i Jego plan dla naszego życia są doskonałe. Dlatego rozpoczynając nowy rok zadamy sobie trzy bardzo ważne pytania:

  • Czy jestem gotowy oddać moje życie Jezusowi?
  • Czy jestem gotowy zaufać Bogu?
  • Czy jestem gotów przyjąć Boże zaproszenie?

Bóg w życiu, Bóg w szkole

Wydawać mogłoby się, że szkoła nie jest miejscem zadawania takich pytań, ale w edukacji chrześcijańskiej, jaką realizujemy w naszym Liceum, nie oddzielamy życia duchowego od codzienności. Wierzymy, że Bóg jest zainteresowany każdą sferą naszego życia i bycie chrześcijaninem jest zaproszeniem Boga w każde z tych miejsc. Pytamy więc Boga również o to, co dla nas ma w obszarze edukacji i rozwoju. Jemu poddajemy nasze plany i marzenia – te indywidualne i te, które są realizacją wizji i misji naszej placówki.

Nasze plany na styczeń

Wracając do szkoły. Już 2 stycznia czeka nas bardzo intensywny tydzień. Zamykamy pierwszy semestr, a dodatkowo odbędą się próbne egzaminy maturalne. W tym miesiącu odbędą się również zebrania z rodzicami podsumowujące pierwszy semestr, a także spotkanie wszystkich licealistów z wychowawcami i dyrektorem. Omówimy to, co wydarzyło się od września i porozmawiamy o tym co przed nami. Planujemy też wyjście do Centrum Nauki Kopernik i ostatnie w tym sezonie „Zimowe spotkanie z książką”, czyli nasze zaproszenie uczniów Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Samuel do wspólnej lektury. Więcej o naszej czytelniczej akcji przeczytasz w grudniowym wpisie. A tutaj fotorelacja z pierwszego spotkania.

Z kolei w ferie wejdziemy tanecznym krokiem. 12 stycznia odbędzie się bal studniówkowy! Warto dodać, że poloneza ćwiczymy już od miesiąca i nie możemy się doczekać, żeby wystroić się w garnitury, suknie i eleganckie acz wygodne buty. Zabieramy ze sobą doskonały humor i planujemy wyśmienicie się bawić we wspaniałym towarzystwie.

Zaproszenie

Pozostałe aktualności:

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rusza rekrutacja na rok 2024/2025! Szukasz nowoczesnego i przyjaznego liceum? A może rozważasz zmianę szkoły od września? Zapraszamy kandydatów do liceum oraz licealistów klas 1-3.

czytaj dalej

Miłość, nowy semestr i Drzwi Otwarte

Tradycyjnie w lutym celebrujemy miłość. Nie inaczej będzie w Samuelu. O tym, co miłość oznacza i czym jest będziemy rozmawiać podczas lutowych społeczności i planowanych na luty projektów. Zapraszamy również na Drzwi Otwarte, które proponujemy kandydatom do liceum w formie praktycznych warsztatów.

czytaj dalej

Drzwi Otwarte 2024

Zapraszamy na Drzwi Otwarte! Już od lutego aż do końca roku szkolnego otwieramy nasze progi dla kandydatów do liceum. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne warsztaty, w których udział może wziąć każdy zainteresowany naszą szkołą. Drzwi Otwarte to najlepszy sposób, by przekonać się, jak wygląda nauka w naszym liceum. Wybierz interesujący Cię temat zajęć i zapisz się. Do zobaczenia w Samuelu!

czytaj dalej