Aktualności

Styczeń – przyjmij Boże zaproszenie i sięgnij po nowe

Data publikacji: 1 stycznia, 2024

Boże zaproszenie

Kiedy zaczyna się nowy rok, przychodzą do nas myśli o zmianie. Niektórzy z nas podejmują noworoczne postanowienia, inni bardziej niż kiedykolwiek otwierają się na marzenia. Nawet jeśli to, co pojawia się w naszej głowie i sercu jest od Boga, to nie wystarczy nasza dobra wola, plan, dyscyplina. Bóg zaprasza nas do osobistej relacji z Nim samym. Tylko z Nim nasze życie może zmienić się na trwałe, może być pełne. Boża miłość i Jego plan dla naszego życia są doskonałe. Dlatego rozpoczynając nowy rok zadamy sobie trzy bardzo ważne pytania:

  • Czy jestem gotowy oddać moje życie Jezusowi?
  • Czy jestem gotowy zaufać Bogu?
  • Czy jestem gotów przyjąć Boże zaproszenie?

Bóg w życiu, Bóg w szkole

Wydawać mogłoby się, że szkoła nie jest miejscem zadawania takich pytań, ale w edukacji chrześcijańskiej, jaką realizujemy w naszym Liceum, nie oddzielamy życia duchowego od codzienności. Wierzymy, że Bóg jest zainteresowany każdą sferą naszego życia i bycie chrześcijaninem jest zaproszeniem Boga w każde z tych miejsc. Pytamy więc Boga również o to, co dla nas ma w obszarze edukacji i rozwoju. Jemu poddajemy nasze plany i marzenia – te indywidualne i te, które są realizacją wizji i misji naszej placówki.

Nasze plany na styczeń

Wracając do szkoły. Już 2 stycznia czeka nas bardzo intensywny tydzień. Zamykamy pierwszy semestr, a dodatkowo odbędą się próbne egzaminy maturalne. W tym miesiącu odbędą się również zebrania z rodzicami podsumowujące pierwszy semestr, a także spotkanie wszystkich licealistów z wychowawcami i dyrektorem. Omówimy to, co wydarzyło się od września i porozmawiamy o tym co przed nami. Planujemy też wyjście do Centrum Nauki Kopernik i ostatnie w tym sezonie „Zimowe spotkanie z książką”, czyli nasze zaproszenie uczniów Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Samuel do wspólnej lektury. Więcej o naszej czytelniczej akcji przeczytasz w grudniowym wpisie. A tutaj fotorelacja z pierwszego spotkania.

Z kolei w ferie wejdziemy tanecznym krokiem. 12 stycznia odbędzie się bal studniówkowy! Warto dodać, że poloneza ćwiczymy już od miesiąca i nie możemy się doczekać, żeby wystroić się w garnitury, suknie i eleganckie acz wygodne buty. Zabieramy ze sobą doskonały humor i planujemy wyśmienicie się bawić we wspaniałym towarzystwie.

Zaproszenie

Pozostałe aktualności:

Czerwiec w LO Samuel

Czerwiec zapowiada się intensywnie. Dni Talentów LO, Recharge z nocowaniem w szkole, świętowanie 20-lecia istnienia placówek Samuel – to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na nas zanim rozpoczniemy wakacyjny odpoczynek.

czytaj dalej

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej