Aktualności

Matura w 11 odsłonach

Data publikacji: 1 maja, 2024

Matura! Patrząc na nasz majowy kalendarz łatwo odnieść wrażenie, że to miesiąc zdominowany przez jedno wielkie wydarzenie składające się z jedenastu części – egzamin maturalny.

Matura w 11 odsłonach

Oprócz egzaminów z poziomu podstawowego nasi uczniowie zdają wybrane przez siebie przedmioty na poziomie rozszerzonym. Zainteresowania czwartoklasistów są bardzo szerokie – od matematyki i informatyki, przez geografię, historię, aż po przedmioty lingwistyczne czyli język polski i język angielski. Organizacja tak dużej ilości egzaminów jest sporym wyzwaniem, ale podejmujemy się jej z radością i z… kubkiem kawy, wszak dla niektórych z nas, w dniu egzaminów, to pobudka o 4 rano. Maraton maturalny rozpoczniemy jak cała Polska – 7 maja, a zakończymy 22 maja.

Wyjazd misyjny na Węgry

Kiedy nasi absolwenci będą skupieni na udzielaniu odpowiedzi będących podsumowaniem ich czteroletniej pracy, klasy 1 i 2 będą uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach i zajęciach. Po tygodniu misji w Pecs na Węgrzech, dołączy do nich klasa 3. To już drugi wyjazd misyjny naszej klasy 3. Bóg włożył w nasze serca, abyśmy przygotowywali uczniów do służenia innym. Z klasą 1 robimy to lokalnie, a w klasie 3 dajemy im możliwość służby w innym kraju.

Majowe projekty

Już w kwietniu rozpoczęliśmy cudowny projekt, który nazwaliśmy DIY (Do It Yourself), a dotyczy on naszego licealnego ogródka. I właśnie – sami chcemy odnowić stojące tam meble. Trzy lata temu wykonali je licealiści, pod kierownictwem Pana Arkadiusza Kszczota – szkolnego pedagoga. Czas na wiosenne ich odświeżenie. Jesteśmy już na etapie czyszczenia ławek i rozpoczynamy malowanie – wdzięczni, że pogoda nam w końcu na to pozwala. Będziemy też robić nasadzenia i porządkować teren wokół. Uwieńczeniem projektu będzie Garden Party, na które już teraz zapraszamy.

Public Speaking Contest i inne wydarzenia

Tradycją staje się to, że nasze Liceum bierze udział w konkursie krasomówczym – Public Speaking Contest. Organizuje go Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce, IATEFL Poland. W tym roku uczestnicy konkursu wygłoszą przemówienia na temat „Are we thinking creatures that feel or feeling creatures that think?”.

W tym miesiącu czekają na Was ostatnie dwa terminy Drzwi Otwartych. Wszyscy, którzy odwiedzili nas dotychczas dają nam bardzo pozytywny feedback – zajęcia, które proponujemy są naprawdę bardzo ciekawe, a atmosfera wyjątkowa. O super atmosferze w naszym LO mogli przekonać się uczestnicy Nocy w Liceum – dziękujemy za tak liczne przybycie. A wszystkich zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Matura - Kalendarium maj 2024

Pozostałe aktualności:

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej