Nowy rok szkolny pełen nowości

Data publikacji: 8 września, 2022

Pełni zapału wróciliśmy o szkoły. Za nami pierwszy tydzień nauki. Przed nami nowy rok szkolny pełen nowości – dużo zmian i nowe propozycje dla naszych uczniów:

• W każdym miesiącu realizować będziemy Miesięczne Projekty Międzyprzedmiotowe. Zapowiada się bardzo ciekawa możliwość zgłębiania tematów, które interesują uczniów. To im pozostawiamy wybór projektu – każdy przecież ma inne zainteresowania. Więcej na ten temat dowiecie się już wkrótce z postów na naszym profilu na Facebook’u. Zachęcamy do regularnego zaglądania.
  • Już na pierwszym zebraniu rodzice klasy 2, 3 i 4 rozpoczęli ścieżkę przygotowania do otwarcia drzwi koleżance/koledze ich córki/syna. O co chodzi? Przez kilka dni uczniowie zamieszkają w domu innego licealisty doświadczając codzienności koleżanki/kolegi. Będzie ciekawie!
  • Co jeszcze w tym roku? Przygotowaliśmy nową formułę zajęć biblijnych. Program Recharge, jak sama nazwa wskazuje, wzmocni i doładuje baterie każdego młodego człowieka, ucznia Samuela. Nowością będzie również wsparcie licealistów przez tutora. Wartości, talenty i cele – o tym wszystkim uczniowie będą mogli porozmawiać z osobą, która jest już im znana, ale od września będzie mogła poświecić licealistom jeszcze więcej uwagi – Panią Izabellą Białek. Wychowawca klasy 1 to również już znana nam Pani inżynier – Magdalena Adamiec. Z pewnością swoją pasja zarazi nie tylko klasę 1, ale pomoże też rozwinąć się uczniom klas starszych.
  • Od września w gronie nauczycieli powitaliśmy wielu specjalistów w swoich dziedzinach. Cieszymy się, że wybraliście młodzież Samuela, aby to właśnie w nich inwestować i pomóc im rozwinąć skrzydła. W zakładce Kadra wkrótce pojawią się opisy i zdjęcia nowych nauczycieli.
  • Na koniec, z wielką przyjemnością chcemy poinformować, że nasza Pani Dyrektor i cała społeczność Liceum od 1 września jest wspierana przez Panią Violettę Wiazowską – Wicedyrektor Liceum. Witamy Panią w naszym gronie i dziękujemy Bogu za Panią, za każdego nauczyciela, ucznia i rodzica naszej placówki.