Aktualności

Zajęcia dodatkowe

Data publikacji: 3 października, 2023
Piątkowe popołudnia to czas, gdy spotykamy się na zajęciach dodatkowych. W ten sposób rozwijamy nasze pasje i zainteresowania. Skupiamy się również na potrzebach innych, angażując się w wolontariat na rzecz społeczności szkolnej, a także lokalnej, poza murami naszej szkoły.

Koło matematyczne

Zajęcia dodatkowe z matematyki adresowane jest do uczniów 2, 3 i 4 klasy, którzy chcą pogłębiać wiadomości i umiejętności matematyczne oraz osiągać sukcesy w konkursach matematyczno-logicznych. Celem zajęć jest rozwijanie zdolności z zakresu rozszerzonego oraz przygotowanie uczniów do dalszej edukacji matematycznej. Uczestnictwo w spotkaniach koła matematycznego to okazja do:

 • utrwalania i poszerzania wiedzy zdobytej w szkole;
 • poznawania treści matematycznych niezbędnych do dobrego przygotowania się do matury na poziomie rozszerzonym;
 • przeprowadzania w skuteczny sposób dowodów matematycznych, które otwierają drzwi do zaawansowanych koncepcji;
 • wykonywania skomplikowanych zadań matematycznych przy wsparciu nauczyciela, który daje przejrzyste wskazówki oraz przedstawia niezbędne treści w ciekawy sposób;
 • stymulowania zdolności logicznego myślenia;
 • przygotowania się do konkursu wewnątrzszkolnego pn. Mini Olimpiada Matematyczna Mat-Samuel, która odbędzie się 14 marca 2024 r.

Opiekun: Wioleta Dębczyńska-Rosłan

Koło artystyczne

Jeśli chcesz rozwinąć wyobraźnię, koncentrację, pobudzić wrażliwość estetyczną, posłuchać i porozmawiać o historii sztuki, to koło artystyczne jest dla ciebie. Każdy uczestnik zajęć będzie mógł wyrazić swoje uczucia, co poprawia komunikację interpersonalną, umiejętność pracy w zespole oraz stan psychiczny. Na zajęciach wykonamy m.in. szkice, przeniesiemy kompozycje na zagruntowane podobrazie, namalujemy kompozycje pastelami olejnymi, wykonamy rzeźby.

Opiekun: Katarzyna Minkiewicz

Koło wolontariatu

Zachęcamy uczniów do zaangażowania się w różne formy aktywności społecznej. Każdy może zostać wolontariuszem! Każdy może się zaangażować! Dzięki działalności wolontariackiej:

 • rozwijamy swoje kompetencje i możemy zdobyć doświadczenie zgodne z zainteresowaniami;
 • ćwiczymy uważność i empatię poprzez rozpoznawanie potrzeb innych, zarówno w społeczności szkolnej, jak i w środowisku lokalnym;
 • integrujemy się wokół szczytnego celu;
 • poznajemy pracę projektową i uczymy się współpracować.

Pamiętajcie, że uczestnictwo w wolontariacie jest możliwością rozwinięcia się w obszarach, które mogą ukształtować Waszą dalszą ścieżkę edukacyjną, a także zawodową! Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na zaangażowanie społeczne swoich potencjalnych pracowników!!! W Liceum Samuel jeden raz w miesiącu odbywają się spotkania dla ochotników, podczas których planujemy i przygotowujemy akcje na rzecz innych, a także analizujemy potrzeby i szukamy możliwości włączenia się w wolontariat stały. Nie przegap okazji!

Opiekun: Aleksandra Rapacka-Grochala

Koło fotograficzne

Zajęcia dodatkowe z fotografii to okazja do rozwijania zainteresowań uczniów i kształtowania artystycznego postrzegania rzeczywistości. Będziemy wykonywać zdjęcia, omawiać je i uczyć się umiejętności oryginalnego uchwycenia w kadrze otaczającego nas świata. Poznamy ważne zasady prawidłowej ekspozycji, podstawowe wytyczne dotyczące wykonywania zdjęć w określonych sytuacjach. Zajęcia fotograficzne będę również okazją do zdobycia wiedzy o sprzęcie fotograficznym i możliwościach jego zastosowania. To ponadto możliwość poznania zasad obróbki zdjęć w programach graficznych. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość uczestniczenia w konkursach fotograficznych.

Opiekun: Anna Potasińska

Klub Debat Oksfordzkich

Klub Debat Oksfordzkich to możliwość poznania i wypróbowania umiejętności debatowania. To okazja do ćwiczenia argumentacji, logicznego myślenia, skutecznej komunikacji, autoprezentacji, pracy zespołowej. Na zajęciach będziemy poznawać szczegółowo zasady prowadzenia debaty oksfordzkiej. Będzie to również okazja do dyskusji i zastanawiania się nad konkretnymi tezami. Uczestnicy będą prowadzić debaty, uczestniczyć w debatach i je organizować na terenie szkoły jak i poza nią. Celem klubu jest również przygotowywanie się do corocznych rozgrywek Warszawskiej Ligi Debatanckiej – turnieju międzyszkolnego warszawskich szkół średnich.

Opiekun: Anna Potasińska

Spotkajmy się! Klub dyskusyjno-filmowy

Spotkania służą projekcji filmów o wysokich walorach artystycznych lub też takich, które stanowią ważne świadectwo zjawisk kulturowych, politycznych, historycznych czy społecznych. Zajęcia kształtują:

 • świadomy odbiór tekstów kultury;
 • rozwijanie wrażliwości na piękno obrazu i dźwięku, estetykę;
 • umiejętność analizy;
 • umiejętności wnikliwej obserwacji;
 • kształcenie potrzeby autorefleksji;
 • rozwój emocjonalny;
 • umiejętność wypowiedzi, przedstawienia własnej opinii na forum publicznym;
 • tolerancję i otwartość na poglądy innych.

Czego możesz się spodziewać?

 • dobrego filmu, który zapewne zostanie z Tobą na długo;
 • spotkania osób, które myślą tak jak Ty lub zupełnie odwrotnie.

Jak się przygotować? Miej ze sobą coś do picia i pochrupania.

Opiekun: Izabella Białek

Recharge After Hours

Zajęcia RECHARGE realizowane są w ramach zajęć biblijnych i skoncentrowane na poznawaniu Boga i siebie w relacji z Nim. W każdy ostatni piątek miesiąca ładujemy baterie po intensywnym miesiącu nauki otwierając swoje serca przed Bogiem, uwielbiając Go, modląc się i szukając Jego woli. To również czas pogłębiania naszych relacji w liceum, kiedy możemy zachęcać się, mówić o tym, co trudne, wspierać się nawzajem i modlić jedni o drugich.

Każde spotkanie jest inne, choć zawsze przyświeca nam jeden cel. Chcemy BYĆ GOTOWI, by tak jak prorok Izajasz móc odpowiedzieć na Boże wezwanie słowami: „Oto jestem. Poślij mnie”.

RECHARGE to wyjątkowy czas, kiedy:

 • gościmy polskich i zagranicznych misjonarzy, którzy dzielą się swoją wiarą i doświadczeniem
 • budujemy relacje poprzez zabawy, wyjście na pizzę i rozmowy;
 • planujemy i realizujemy własne wyjścia i wyjazdy misyjne, by służyć lokalnej społeczności i głosić Ewangelię
 • a czasem nocujemy w szkole, by być ze sobą jeszcze dłużej.

Opiekunowie: Grzegorz Skrobaczyk, Bartosz Kuliński

zajęcia dodatkowe

 

Pozostałe aktualności:

Stypendium naukowe – to się opłaca!

Jest wiele powodów, by uczyć się dobrze. Dorzucamy kolejny – stypendium naukowe. Już od września ruszamy z programem stypendialnym dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Bo nauka się opłaca!

czytaj dalej

Matura w 11 odsłonach

Matura bez wątpienia będzie tematem nr 1 w maju. Czeka nas aż 11 egzaminów. Oprócz egzaminów podstawowych uczniowie zdają wybrane przez siebie przedmioty na poziomie rozszerzonym. A zainteresowania czwartoklasistów są szerokie – od matematyki i informatyki, przez geografię, historię, aż po język polski i język angielski.

czytaj dalej